BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Engin,Okul Öncesi Eğitim İle İlgili Açıklamalarda Bulundu.

Okul  öncesi eğitim alan öğrencilerin bu eğitimi almayan öğrencilere  nazaran daha başarılı olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadri ENGİN 
İl Müdürümüz Engin,Okul Öncesi Eğitim İle İlgili Açıklamalarda Bulundu.

İl Müdürümüz Engin,Okul Öncesi Eğitim İle İlgili Açıklamalarda Bulundu.

Okul  öncesi eğitim alan öğrencilerin bu eğitimi almayan öğrencilere  nazaran daha başarılı olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kadri ENGİN “ İlimizde okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak için büyük bir çaba içindeyiz. Çünkü okul öncesi eğitimi alan çocukların TİMS ve PISA sınavlarında aldıkları  puanlar bu eğitimi almayan öğrencilerden % 37 daha fazladır. Uluslar arası bu sınavlar bile bu eğitimin önemini ortaya koymaktadır. Bingöl ilimizde velilerimizin okulöncesi eğitim hususundaki hassasiyeti artarak devam etmektedir. Buna rağmen bazı çocuklarımızın bu eğitimi alamadıklarını üzülerek görüyoruz. İlimiz merkezinde bulunan Saray Anaokulu ve Papatyalar Anaokulu’ muzda   kısmen de  Karşıyaka  Anaokulu’ muzda  kontenjanlarımız mevcuttur.  Öncelikle gelecek yıl  1.sınıfa kayıt olacak  54 ile 66 aylık  arası ( yani 1 Nisan 2013  - 31 Mart 2014 arası doğumlular) çocuklarımızı kayıt ederek okulöncesi eğitimden faydalanmalarını istiyoruz.  Dezavantajlı  öğrencilerimizin okulöncesi  kırtasiye ihtiyaçlarını Milli Eğitim Bakanlığımız ile Bingöl Valiliğimizin desteği ile giderdik.  Dezavantajlı  öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.  54 ile 66 ay arası  henüz kayıt olmayan çocuklarımızı  anasınıf ve anaokullarımıza bekleriz.” Dedi.

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.