BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Engin’in 2. Dönem TEOG Sınavı Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin; yayımladığı mesajla TEOG sınavına  girecek olan 8. Sınıf öğrencilerine başarı dileklerinde bulundu.
İl Müdürümüz Engin’in 2. Dönem TEOG Sınavı Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin; yayımladığı mesajla TEOG sınavına  girecek olan 8. Sınıf öğrencilerine başarı dileklerinde bulundu.

Engin; 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde 8.sınıf öğrencilerimizin katılacağı TEOG (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş) sınavının ikinci basamağının gerçekleştirileceğini belirterek , “İl genelinde 84 okulda 4444 öğrencimiz ikinci TEOG sınavına girecek. Bu okullarımızda 1197 öğretmenimiz görev alacak”.dedi.

İlimizde öğrenim gören 4444 öğrenci, ülkemizdeki akranlarıyla birlikte merkezi sınava girecekler. Öğrencilerimizin başarılı ve huzurlu bir ortamda sınava girebilmeleri için 84 okulda, 1197 öğretmen görevlendirilmiştir. Öğrencilerimiz olağan dışı bir durumla karşılaşmadan sınav heyecanını azaltmak için sıradan bir günmüş gibi kendi okullarında sınava girecekler. Bütün sınavlar gibi bu sınavlar da öğrencilerimizin çeşitli yönleriyle bilgi birikimini sınamaya yönelik olacaktır. Fakat bu sınama hiçbir öğrencimizin hayat boyu, başarılı veya başarısız gibi bir değerlendirme ile anılmasına neden olamayacaktır. Çünkü çocuklarımız yalnız sınavla değerlendirilemeyecek kadar farklı zenginliklere ve güzelliklere sahiptir.

Sevgili Öğrenciler,

Hayatınızın farklı merhalelerinde sınavlarla karşılaşacağınız gerçeğini unutmayın. Zaman zaman buna göre hazırlıklarınızı yapmanız gerekecek. Bu ciddiyet ve sorumluluk bilinci, sizi daha başarılı bir seviyeye getirecektir. İnanıyorum ki sizler yapılması gereken tüm hazırlıkları yaptınız ve elinizden gelenin en iyisini ortaya koyacaksınız. İhtiyacınız olan, kendinize ve bilginize duyacağınız güvendir. Sınavlar önemlidir; Ancak sizin kendinizi ifade edebileceğiniz, mutlu olabileceğiniz bir geleceği tasarlamanız daha önemlidir. Aslolan hayatta ne istediğinizi bilmek ve o yolda kendinizi geliştirerek kararlılıkla yürümektir.

Değerli Veliler,

Çocuklarınızın başarısı için büyük emek ve gayret sarf ettiğinize, maddi ve manevi fedakârlıklarda bulunduğunuza yürekten inanıyorum. Çocuklarınıza duyduğunuz sevgiden dolayı sınav, sizler için de önem taşıyor. Öğrenciler bugün bizim çocuklarımız olduğu gibi sınav sonrasında da bizim çocuklarımız. Sınav başarısının hayat başarısı olmadığı unutulmamalıdır. Öğrencilerimizin kişiliklerinin oluşmaya başladığı bu dönemde, her koşulda yanlarında olduğunuzu göstermeniz bir ömür hayatlarında iz bırakacaktır. Sınırsız ve koşulsuz sevginin tesiri daha kalıcı ve daha hissedilir olacaktır.

 

Bu düşüncelerle tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, kendilerini şimdiden kutluyorum. Çocuklarımızı sınavlara hazırlayan bütün yönetici, öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyor, sınavlarda görev alacak tüm eğitim kurumları çalışanlarına da kolaylıklar diliyorum.”dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.