BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Engin’den Ygs Şampiyonuna Ziyaret.

Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin; YGS´de 500 tam puan alarak 4 puan türünde Türkiye birincisi olan Ahsen Zeynep Kaya,yı evinde ziyaret ederek tebrik etti. 
İl Müdürümüz Engin’den Ygs Şampiyonuna Ziyaret.

Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin; YGS´de 500 tam puan alarak 4 puan türünde Türkiye birincisi olan Ahsen Zeynep Kaya,yı evinde ziyaret ederek tebrik etti.

Kaya’yı evinde ziyaret eden Engin; Ailesini ve YGS Türkiye birincisi Ahsen Zeynep Kaya’yı üstün başarısından dolayı tebrik ederek, İlimiz öğrencisinin bu başarıyı elde etmiş olmasını çok önemsediğini belirten Engin, böyle bir  başarının ilk kez elde edildiği belirterek Ahsen kızımız Bingöl´ün ve bizlerin gururu oldu.

Engin, İlk defa bir öğrencimiz 2017 YGS’ye giren 2 milyon öğrenci arasından YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinden 500 tam puan alarak  Türkiye birincisi oldu. Bu son derece önemli ve sevindirici bir başarı bu başarıda emeği bulunan kızımızın ailesine ve öğretmenlerine canı gönülden teşekkür ediyorum diyen Engin, umarım İl olarak elde ettiğimiz bireysel başarının, kolektif hale gelmesi en büyük arzumuzdur dedi.

Engin; Türkiye’nin yönetiminde söz sahibi olacak siz gençlerin, milli değerlerimize sahip çıkacak ve milletimize çağ atlatacak bilgileri üretecek  hassasiyete sahip olması gerekmektedir. ” dedi.  Eğitimcilerin gençlere bir vizyon kazandırmak, misyon yüklemek ve hayata dair bir bakış açısı oluşturmak gibi önemli görevlerinin olduğunu vurgulayan  Engin Kaya’ya gelecekle ilgili hedeflerini ve başarısını neye borçlu olduğunu sorması  üzerine Kaya, hedefinin Tıp Fakültesinde okumak olduğunu belirterek,   başarısını  düzenli çalışmasına, ailesinin ve öğretmenlerinin tam desteğine kitap okumaya borçlu olduğunu,  söyledi.

 

Milli  Eğitim Müdürlüğü İdarecileri Maarif Müfettişleri Başkanı Hayrettin Çakırcı, Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, Şube Müdürleri Ömer Abdulaziz Döger ve Orhan Seven´in de  hazır bulunduğu ziyaretin sonunda  Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, gönüllerin şampiyonu olan YGS birincisine  çeşitli hediyeler verdi.

30-03-201730-03-201730-03-201730-03-201730-03-2017

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.