BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Engin, TEOG Yerleştirmeleri İle İlgili Açıklamalarda Bulundu.

Engin yaptığı açıklamada; “Yüzbinlerce öğrencinin meraklı bekleyişi geçtiğimiz günlerde sona erdi. MEB, TEOG Lise tercih sonuçlarını adayların erişimine açtı. 
İl Müdürümüz Engin, TEOG Yerleştirmeleri İle İlgili Açıklamalarda Bulundu.

Engin yaptığı açıklamada; “Yüzbinlerce öğrencinin meraklı bekleyişi geçtiğimiz günlerde sona erdi. MEB, TEOG Lise tercih sonuçlarını adayların erişimine açtı. Yerleştiği okulu değiştirmek isteyen, tercih yapmayan ve açık liseye yerleşen öğrenciler  nakil başvurularını 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde saat 17.00´ye kadar e-okul sistemi üzerinden yapabileceklerdir. Öğrenciler boş kontenjanlara e-okul sisteminden ulaşabileceklerdir.” Dedi

YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK.

Engin; “Öğrenciler 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül  tarihlerinde saat 17.00´ye kadar yerleştirmeye esas nakil başvurusunda  bulunabileceklerdir. Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, herhangi bir örgün  ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecektir. Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 tercih yapacak ve  bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır. Yerleştirmeye esas nakiller, YEP üstünlüğüne göre merkezi olarak  yapılacaktır. Yerleştirmeye esas nakil sonuçlarının birincisi 18 Ağustos, ikincisi 25 Ağustos ve üçüncüsü de 6  Eylül tarihlerinde ilan edilecektir.” Dedi

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçları, "www.meb.gov.tr"  adresinden öğrenilebilecek.

TEOG YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

İl Müdürümüz Sayın Kadri Engin, konu ile ilgili açıklamalarına şu şekilde devam etti.

8’inci sınıfta öğrenim gören, açık öğretim ortaokulunda mezun durumda olan ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri, tercihleri doğrultusunda okul kontenjanlarına göre YEP üstünlüğü esas alınarak yapılacaktır.

Tercih yapmayan öğrenciler ile hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, sistem tarafından açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecektir. Ancak, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin yerleştirme işlemleri TEOG kılavuzunun 1.7, 1.8 ve 1.9 maddelerine göre gerçekleştirilecektir.

14-18 Ağustos 2017,  21-25 Ağustos 2017,  28 Ağustos-06 Eylül 2017 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecektir. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 (üç) tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacaktır.

Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin talep etmeleri hâlinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde 3 (üç) tercih alınarak YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirilmeleri yapılacaktır.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Engin; “Tercih yapmayan ve açık liseye yerleşen öğrencilerin ilçelerdeki boş kontenjanları tercih etmeleri halinde rahat bir şekilde örgün eğitim kurumlarına yerleşebileceklerini ve barınma problemi yaşamayacaklarını dikkatinize sunar tüm öğrencilerimize ortaöğretim sürecinde başarılar dilerim. Dedi.

 Takvim için tıklayın: /meb_iys_dosyalar/2017_08/14154813_takvim.png

NOT: MEB tarafından verilmekte olan teşvikten yararlanmak isteyen öğrencilerin teşvik başvuruları ise 10 Ağustos- 06 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecektir. Teşvik başvurusunda bulunacak öğrencilerin belirtilen tarihlerde kayıtlarının bulunduğu resmi eğitim kurumuna yada özel öğretim kurumuna müracaatta bulunmaları gerekmektedir.

 

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.