BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

Öğretmenlik mesleği, sadece bilgi aktarmak değildir. Öğretmenlik, sevgi ve fedakârlık, kişinin aklını,   ruhunu ve iç benliğini beslemek suretiyle, öğrencileri hayata en iyi şekilde hazırlamaktır.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

Saygıdeğer Meslektaşlarım!

 

Öğretmenlik mesleği, sadece bilgi aktarmak değildir. Öğretmenlik, sevgi ve fedakârlık, kişinin aklını,   ruhunu ve iç benliğini beslemek suretiyle, öğrencileri hayata en iyi şekilde hazırlamaktır. Nitekim Hz. Ali’nin, şu veciz sözlerinde öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha gözler önüne sermektedir: “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” Siz öğretmenler, sevgi elçilerisiniz. Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, meslektaşları arasında kardeşliğin simgesisiniz.”

 

          Eğitime verilecek değer, öğretmenlerin yetiştirilmesine ve geliştirilmesine gösterilecek önem, öğretmenin statüsünün yükseltilmesine gösterilecek hassasiyet, demokrasinin geliştirilmesinin en akılcı yoludur.

          Bir toplumun mühendisi durumundaki öğretmenlerin,   diğer meslek gruplarından farklı olarak bir ayrıcalıkları vardır; o da malzemelerinin insan olmasıdır.    Öğrencilerimizin akılcı,   bilimsel,   araştıran, öğrenmek isteyen, bilgiye ulaşabilen,   paylaşımcı,   iletişim becerisine sahip,   ileri teknolojiyi kullanabilen; Milli ve manevi değerlere sahip  tamamen bilgiyle donanmış bireyler olarak yetişmeleri çok önemlidir.   

          En büyük düşmanımız olan cehaletin yok edilmesi siz öğretmenlerinizin en temel ve en kutsal görevidir. Öğretmen olarak bu bilinç ve sorumlulukla yurdun her köşesinde ve ilimizde aydınlatma görevlerini yılmadan usanmadan yerine getirmektesiniz.

          Değerli Öğretmen Arkadaşlarım!

          Sizlerin özverili çabasıyla bugünlere geldiğimiz gibi, aydınlık yarınlara da yine siz öğretmenlerimizin bu uğurda bir ömür boyu sürdürecekleri çabayla ulaşacağımızın bilincindeyiz.

          Bu duygu ve düşüncelerle, yurdun dört bir yanında İlimizin tüm okullarında aydınlanma görevini fedakârca yürüten öğretmenlerimizin ve sizlerin “24 Kasım Öğretmenler Günü" nü kutluyor, hepinize saygı ve sevgiler sunuyorum.   

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.