BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı’nın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sarı; Amacımız elinden ve dilinden zarar gelmeyen kendisine, ailesine ve ülkemize faydalı nesiller yetiştirmektir.  
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı’nın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, 2015-2016 eğitim öğretim yılı öncesi yaptığı yazılı açıklamada, eğitimcilere hitaben, geleceğin teminatı çocuk ve gençleri birey olma bilincine sevk eden, onların birer vatandaş olarak ülkelerine ve milletine faydalı olma bilinciyle yetişmelerini sağlayacak bir eğitim sistemini amaçladıklarını bildirdi.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Bingöl’de 412 okulumuzda 60.510  öğrencimiz ve 3.415  öğretmenimiz ile 28 Eylül 2015 pazartesi günü eğitim kurumlarımızda başlamıştır.

Sarı; Amacımız elinden ve dilinden zarar gelmeyen kendisine, ailesine ve ülkemize faydalı nesiller yetiştirmektir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sarı, şunları kaydetti:

"Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz. Yürekleri pırıl pırıl tertemiz olan ve gözlerindeki umut ışıkları ile anne babalarının kucaklarından sizlerin bilgisine ve vicdanınızın diline emanet edilen, ülkemizin geleceğini oluşturacak sevgili öğrencilerimizin yetiştirilmeleri hususunda her zaman olduğu gibi azim ve fedakarlıkla çalışacağınıza tüm kalbimle inanıyorum. Başarıya ulaşmak ve öğrencilerimizi Türk milli eğitiminin amaçları doğrultusunda yetiştirmek için sizlerle birlikte var gücümüzle çalışacağımıza ve bu yolda emin adımlarla yürüyeceğimize olan inancım ve güvenim tamdır.

Saygıdeğer velilerimiz, yeni bir eğitim öğretim yılına başlayacağımız bugünlerde siz velilerimizin heyecanı kat kat artmaktadır. Büyük emeklerle yetiştirdiğiniz ve bizlere emanet ettiğiniz kıymetli evlatlarımızın, daha güzel yarınlara ulaşması için umutlar taşımaktasınız. Evlatlarınızdan beklediğiniz bu başarıların gerçekleştirilmesi yönünde bizlerle birlikte hareket etme yönündeki istek ve kararlılığınızı biliyor; onların istenmeyen ortam ve davranışlardan uzak tutulması amacıyla öğretmenlerimizle ve bizlerle iş birliğinizin artarak devam etmesini diliyorum.

Sevgili öğrencilerimiz, sizler ülkemizin yakın geleceğinin yapı taşları ve uzak geleceğinin mimarları olacaksınız. Nitelikli birer birey olarak yetişmek ve bir meslek sahibi olma yönünde hedefleriniz mevcut. Bu hedefleri ulaşmak için okullarınızda öğretmenlerinizden olabildiğince çok bilgi almalısınız ancak unutmayınız ki okulunuzun aynı zamanda sizlere paylaşmayı öğreten, saygı ve sevgi aşılayan, arkadaşlık duygularını pekiştiren ve faydalı bir birey olmanızı sağlayacak olan huzur dolu yuvanızdır. Ülkemizin dünya sıralamasında en ön sıralarda olması için okul sürecinizi araştıran, sorgulayan ve kendini sürekli yenileyerek yetişme isteğinde olmanıza bağlıdır. Daha mutlu ve güzel gelecek için her zaman siz değerli öğrencilerimizin yanında olduğumu bilmenizi isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle, yarınlarımızın mimarı öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ve saygıdeğer velilerimizle birlikte Bingöl’ün eğitimini ve kalitesini daha yükseklere çıkartma gayreti ve inancıyla 2015-2016 eğitim öğretim yılının ülkemize, ilimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor saygılar sunuyorum.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.