BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Kadri Engin'in Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Kadri Engin'in Kurban Bayramı Mesajı

Hep birlikte bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Bayramlar, insanlar arasındaki sevgi bağlarının güçlendiği, dargınların barıştığı, toplumsal dayanışmanın arttığı, kardeşlik ruhunun canlandığı, yaşlıların, hastaların, kimsesizlerin ziyaret edildiği, paylaşma ve ikramların olduğu huzurlu ve mutlu günlerdir.

Bu idrak ile çocuklarımıza bayram şuurunu ve sevincini aşılamak, büyüklerimizin hayır duasını almak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek için bu mübarek günlerden istifade etmeliyiz.

Allah'a yakınlaşmak ve rızasını almak anlamını taşıyan kurban; komşuluk ve akrabalık bağlarını güçlendiren, yoksul ve düşkünleri gözetmeyi öğütleyen bir vesiledir. Bayramın manevi ikliminin bizi sevdiklerimize daha da yakınlaştırmasını, kırgınlıkların son bulmasını, uzaktakilerin sevdiklerine sağ salim kavuşmasını diler, asrın felaketinde hayatını kaybeden elli bini aşkın vatandaşımızı bir kez daha rahmetle yad eder, ailelerine sabr-ı cemil niyaz ederim.

Tüm bu duygularla mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyor, başta eğitim camiamız olmak üzere tüm halkımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

                Kadri Engin

              İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.