BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri ENGİN´in YKS Sınavına Girecek Öğrencilere Mesajı

Geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili öğrencilerimize girecekleri Yükseköğretim Kurumlarına Giriş Sınavında başarılar dilerim.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri ENGİN´in YKS Sınavına Girecek Öğrencilere Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri ENGİN´in YKS Sınavına Girecek Öğrencilere Mesajı

 

Sevgili Öğrenciler, 15-16 Haziran Cumartesi-Pazar günü yapılacak olan, Yükseköğretim Kurumlarına Giriş ve kariyer yapmanızda önemli dönüm noktalarından biri ve geleceğinizle ilgili atacağınız temelin ilk adımı, Yükseköğretim Kurumlarına Giriş Sınavına (YKS) büyük bir azim ve gayretle hazırlandığınıza, elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza  ve başarılı olacağınıza inanıyorum. Yaşamınızı şekillendirmek için üniversiteyi kazanıp, eğitiminize mutlu olacağınız bir yükseköğretim kurumunda devam etmeniz en büyük arzumuzdur.

Her sınav hayatta atılacak adımlarla ilgili bize ipucu verecek önemli bilgilere sahiptir ve sınavlar sadece akademik bilgi birikimimizi, yorum gücümüzü ve süreyi doğru kullanma becerimizi ölçer, eksiğimizi ve yanlışımızı görmemizi sağlar. Yükseköğretim Kurumlarına Giriş ( YKS ) sınavı da sizin başarınızı ölçen bir sınavdır. Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Unutulmamalıdır ki, kendine güven başarının anahtarıdır. Olumsuz ve karamsar düşüncelerle başlanılan her çalışma başarısızlığa yol açar. İyimser olmaya özen göstererek, her zaman olumlu düşünün. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü de daha rahat kullanmış olursunuz. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz.

Her bitiş aynı zamanda yeni başlangıçların, gelecekte yapacaklarımızın, hayallerimize kavuşmanın umudu demektir. Bizler sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizler de kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engelin bulunmadığına inanıyorum. Sizlerden beklentimiz, iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmaktır. Emeklerinizin karşılığını almanız, uzun ve yorucu çalışmanın sonunda, aydınlığa ulaşmanız dileğiyle.

 

Değerli Velilerimiz; Unutmayın ki Yükseköğretim Kurumlarına Giriş ( YKS ) sınavı çocuklarımızın sadece başarılarını ölçen bir sınavdır. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza her zaman destek olalım ve onların ne kadar değerli olduklarını hissettirelim.

Kıymetli meslektaşlarım, Öğrencilerimizi yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak için büyük emekler harcayan, birçok fedakârlıkta bulunan tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu aşamadan sonra, öğrencilerimize sorunsuz ve rahat bir sınav ortamı yaratacağınız inancıyla görevlerinizde başarılar diliyorum.

Bu vesile ile geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili öğrencilerimize girecekleri Yükseköğretim Kurumlarına Giriş Sınavında başarılar dilerim.

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.