BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin’in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Bugün Çanakkale Zaferimizin 104. yıldönümünü millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyoruz.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin’in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin’in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Bugün Çanakkale Zaferimizin 104. yıldönümünü millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyoruz. Askeri zaferlerin genelde taarruzi bir harekâtın sonunda kazanıldığı bilinmektedir. Oysaki Çanakkale zaferi savunan orduların taarruz edenleri yenilgiye uğratmış olduğu büyük bir kahramanlık örneğidir. Bu örnek zayıf anında bile ´Çanakkale geçilmez´ dedirten bir inancın mirasçısı olan bu milletin, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla tarihe birlik, kardeşlik, dayanışma cesaret ve mücadele ruhuyla oluşturduğu destansı kahramanlıktan kaynaklanmaktadır.

Bu kahramanlık destanıyla milletimiz: vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda neleri göze alabileceğini ve neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferinin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Gününde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.