BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Güney´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Güney´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Güney´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney, yayınladığı mesajında, "Cumhuriyetimizin 97 yıllık tarihi, aziz milletimizin bütün zorluklar ve engellemeler karşısında ortaya koyduğu mücadele azmi, güçlü irade ve kararlılık örneği ile dolu aynı zamanda bütün mazlumların ve mağdurların bir umut ve ilham kaynağı özelliği taşıyan, yeniden var olma ve dirilişimizin sembolü olan bir tarihtir.

Millet olarak sahip olduğumuz farklılıkları birer zenginlik olarak görmeye, ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmeye ve adeta tek yürek olarak birleşmeye devam etmekteyiz. Atalarımızın Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı süreçte ve sonrasında sergilediği kardeşlik ruhunu, bizler de onlara yaraşır bireyler olarak bu topraklarda daim kılmaktayız. Cumhuriyetin Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunun bilinciyle, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında güçlü bir şekilde kenetlenerek, tek yürek olarak el ele geleceğe güvenle yürüyoruz.      

Son dönemde yaşanan olaylar göstermiştir ki millet iradesine, hür iradeye dayanmayan her girişim hüsrana uğramaya mahkûmdur. Cumhuriyet ise hür iradenin teminatıdır.  Bizler eğitim camiasının neferleri olarak yaşanan hadiselerden dersler çıkarmalı kökü dışarda olan şer odaklarına karşı milli menfaatleri her şeyin üzerinde tutma bilincini öğrencilerimize aşılamalıyız.

Devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne, demokrasimize, insan hak ve özgürlüklerine, barışa, kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini korumaya ve yüceltmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak adına canını ortaya koyan tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum"

    

 

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.