BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Haftasonu Kurslarına Yoğun Katılım.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan ‘Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından faydalanan Ortaöğretim Kurumlarından mezun olmuş öğrencileri MEV Öğretmen Serkan Akyaz İlkokulunda yapılan Seviye Belirleme Sınavında ziyaret etti.
Haftasonu Kurslarına Yoğun Katılım.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan ‘Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından faydalanan Ortaöğretim Kurumlarından mezun olmuş öğrencileri MEV Öğretmen Serkan Akyaz İlkokulunda yapılan Seviye Belirleme Sınavında ziyaret etti.

MEV Öğretmen Serkan Akyaz İlkokulunda yapılan Seviye Belirleme Sınavına katılan öğrencileri ziyaretinde Milli Eğitim Müdürümüze Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Selahattin Akıncı ve Destekleme ve Yetiştirme Kursları İl Koordinatörü İMKB Bingöl Anadolu Lisesi Müdürü Tarık Ertaş eşlik etti.   

Sarı Bingöl MEV Öğretmen Serkan Akyaz İlkokulunu ziyaret etti. ‘Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından faydalanan öğrencilerin sınava girdikleri sınıfları gezdi öğrencilerle bir süre sohbet etti. Gezdiği sınıflarda öğrencilerle sohbet eden Sarı, Öğrencilere başarılar diledi.

Sarı Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili yaptığı açıklamada Bingöl’de Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzce ortaöğretim kurumlarından mezun öğrencilerimize yönelik destekleme ve yetiştirme kurslarımızda LYS ve YGS’ye hazırlanan 422 öğrencinin faydalandığını, bu öğrencilere haftada 8 saat Cumartesi, 8 saat ise Pazar günü olmak üzere Matematik, Geometri, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden toplamda 16 saat kurs verilmektedir dedi.

Bu tatil günlerinde harcadığınız emek boşa gitmeyecek diyen, Milli Eğitim Müdürümüz Sarı “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizi daha iyi bir geleceğe hazırlamak için var olan imkanları sonuna kadar kullanıyoruz. Size sunulan bu imkanı en iyi şekilde kullanmak için, haftasonu tatile rağmen, burada bir emek harcıyor olmanız, sizi daha güzel bir geleceğe taşıyacaktır. Burada harcadığınız emeğin boşa gitmeyeceğini biliniz. Bilgiyle kuşanmak daha güzel yarınlara, hızla ve emin adımlarla gitmek demektir. Sizi gösterdiğiniz bu çabadan dolayı kutluyorum, başarınızın devamını diliyorum. Haftasonunuzu öğrenmeye ayırmakla kendinizi, çalışmadan geçiren arkadaşlarınızdan daha şanslı konuma getirdiniz. Bu kurslarda görev alan idareci ve öğretmen arkadaşlarıma, özverili çalışmalarından dolayı da teşekkür ediyorum” diyen Sarı, öğrencilerden ailelerine selamlarını iletmelerini istedi.

Sarı; öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda açtığımız kurslarda, önemli oranda öğrenci katılımı sağlanmakta ve öğrenciler LYS ve YGS’ye ücretsiz olarak erken hazırlanmanın avantajı ile, kendilerine özgüven duymaktalar şeklinde konuştu.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.