BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Sada’lar ve Genç Bilaller Yarıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Kur-an-ı Kerimi güzel okuma ve güzel Ezan Okuma yarışması Merkez Hacılar Camiinde yapıldı.
Genç Sada’lar ve Genç Bilaller Yarıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Kur-an-ı Kerimi güzel okuma ve güzel Ezan Okuma yarışması Merkez Hacılar Camiinde yapıldı.

Yarışmaya Bingöl Merkez ve Selahaddin Eyyubi, Genç, Solhan ve Karlıova Anadolu İmam Hatip Liseleri katıldı.

Düzenlenen yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Müdür Yardımcısı Metin Suna, Şube Müdürleri Orhan Seven, Orhan Buğrahan, okul müdürleri öğrenciler, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Yarışma öncesi açıklama yapan Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Tokuş yarışmaya 5 okulumuzdan, 5 Kur-an-ı Kerimi güzel okuma, 5 Güzel Ezan okuma olmak üzere toplam 10 öğrencimiz katılmıştır tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği güzel ezan ve Kur’an-ı Kerim okuma Yarışması sonunda Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma alanında Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Veysel Barut birinci, Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hamza Börçün ikinci, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yalçın Korkut üçüncü olurken, Ezanı güzel okuma alanında ise, Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fatih Beki birinci, Merkez Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Doğan ikinci, Genç İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Andiç ise üçüncü oldu.

Yarışma sonunda kısa bir konuşma yapan Sarı; Kuranı Kerim bize verilmiş en büyük emanettir. Bu emanete hem kendimiz sahip çıkmalıyız hem de çocuklarımıza sevdirmek için elimizden gelen tüm çabayı sarf etmeliyiz. Çünkü kuran bizim hayat kaynağımız karanlıklarımızı aydınlıklara tebdil edecek yegâne kitabımızdır diyen Sarı yarışmada emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum dedi.

Yarışma sonunda yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeyrek altın, plaket, katılım belgesi  ve çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmalarda Güzel Ezan okumada birinci olan öğrencimiz Erzincan İlinde yapılacak olan Bölge finallerinde, Kur-an-ı Kerim’i güzel okumada birinci olan öğrencimiz ise Erzurum İlinde yapılacak olan Bölge finallerinde İlimizi temsil edeceklerdir.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.