BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Filenin Şampiyonları Cumhuriyet Kız YBO ve Solhan YBO Oldu.

İlimizde Okul sporları kapsamında düzenlenen Ortaokullar arası Yıldız kızlar ve Yıldız erkekler Voleybol il birinciliği turnuvası final maçı çekişmeli geçti.
Filenin  Şampiyonları Cumhuriyet Kız YBO ve Solhan YBO Oldu.

İlimizde Okul sporları kapsamında düzenlenen Ortaokullar arası Yıldız kızlar ve Yıldız erkekler Voleybol il birinciliği turnuvası final maçı çekişmeli geçti. Yıldız kızlarda Genç Yatılı Bölge Ortaokulu ile Cumhuriyet Kız Yatılı Bölge Ortaokulu’nun oynadığı Final maçı sonunda  Cumhuriyet Kız Yatılı Bölge Ortaokulu şampiyon olurken, Yıldız Erkeklerde Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu ile Ankara Büyükşehir Belediye Ortaokulunun oynadığı final maçında ise Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu şampiyon oldu.

2014-2015 yılı okul sporları kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Voleybol turnuvası Gençlik Hizmetleri kapalı spor salonunda yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Genç Kaymakamı Abdullah Köklü,  Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Erdal Arıkan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Rasim Buluç, Şube Müdürü Ömer Abdulaziz Döger, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin izlediği final maçı kıran kırana geçti.

İlimizde 10 okuldan 120 sporcunun mücadele ettiği turnuvalarda Yıldız kızlarda Cumhuriyet Kız Yatılı Bölge Ortaokulu ve  Yıldız Erkeklerde Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu şampiyon oldu.

Düzenlenen Voleybol turnuvası sonunda Yıldız kızlarda Cumhuriyet Kız Yatılı Bölge Ortaokulu birinci, Genç Yatılı Bölge Ortaokulu ikinci, İMKB Kaleönü Ortaokulu ise üçüncü oldu. Yıldız Erkeklerde ise Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu birinci, Ankara Büyükşehir Belediye Ortaokulu ikinci, Genç Yatılı Bölge Ortaokulu ise üçüncü oldu

Yapılan final maçlarının ardından şampiyon olan takımlara ödülleri ve kupaları verilirken,  Turnuvaya katılan takımlara teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, "Bu turnuvayla amacımız öğrenciler arasında sosyal aktiviteleri ve birlikteliği artırmak. Diğer yandan da öğrencilere sporu sevdirmek adına güzel örnekler sergilemek" dedi. İlimizde çok güzel bir turnuva gerçekleşti, turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi okul yöneticilerini ve öğretmenleri kutluyorum” dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.