BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engin, Tercih Komisyonları Oluşturuldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Üniversite ve TEOG Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Engin, Tercih Komisyonları Oluşturuldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Üniversite ve TEOG Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Engin, Üniversite ve Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme başvurusu yapacak öğrenciler için tercih komisyonlarının kurulduğunu belirtti.

Engin, açıklamasında, Ortak Yazılı Sınav sonuçlarına göre 14-24 Temmuz tarihleri arasında öğrencilerin tercihlerde bulunacağını ve tercihlerden sonra hiçbir öğrencinin açıkta kalmayacağını belirten Engin, ÖSYM tercihlerinin ise 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını belirtti.

Konuya ilgili açıklamalarda bulunan Engin, tercihler sonrasında hiç kimsenin açıkta kalmayacağını, ancak öğrencilerin Türkiye genelini göz önüne alması gerektiğini belirtti. Engin, “Öğrencilerimizin girmiş olduğu Ortak Yazılı sınav sonuçları 31 Mayıs Çarşamba itibariyle açıklandı. Öğrencilerimiz TC kimlik numaralarını kullanarak Milli Eğitim Bakanlığımızın sınav sonuç linkinden sonuçlarını alabilirler. Öğrencilerimiz 14-24 Temmuz tarihleri arasında tercihlerde bulunacaklar. Öğrencilerimizin sağlıklı karar verebilmeleri, geleceğe güvenle bakabilmeleri ve doğru sonuca ulaşabilmeleri için  Rehberlik ve Araştırma Merkezinde 5, İl genelinde ise 26 tercih komisyonu ve bu komisyonlarda 263 idareci ve öğretmenimizin görev yapacağını belirtti.

Bütün tercih komisyonlarının bu sürece hazır olduklarını belirten Engin, Rehberlik ve Araştırma Merkezi bünyesinde oluşturulan mobil ekiple de her yere ulaşmayı hedeflemekteyiz.

 

Üniversite ve Ortak Yazılı sınavı sonrası tercih aşamasında öğrencilere yardımcı olmanın önemini vurgulayan Engin, "Rehberlik ve Tercih Masalarının Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve tüm Ortaokullarımızda kurulduğunu belirtti. Tercih masasında görevli öğretmenlerimiz öğrencilere tercihleri konusunda yardım edecek” dedi. Engin sınava giren ve tercihte bulunacak tüm örgencilere hayat boyu başarılar diledi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.