BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engin, TEOG Tercih Büroları Oluşturuldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı TEOG Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Engin, TEOG Tercih Büroları Oluşturuldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı TEOG Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Engin, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı’na(TEOG) ilişkin açıklamalarda bulundu.

Engin, açıklamasında, TEOG sınav sonuçları sonrası 15-25 Temmuz tarihleri arasında öğrencilerin tercihlerde bulunacağını ve tercihlerden sonra hiçbir öğrencinin açıkta kalmayacağını belirtti.

Temel eğitimden orta öğretime geçiş sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlı sitesinde yayınlandı.

Konuya ilgili açıklamalarda bulunan Engin, tercihler sonrasında hiç kimsenin açıkta kalmayacağını belirtti. Engin, “Öğrencilerimizin girmiş olduğu TEOG sınavı sonuçları 29 Haziran Çarşamba itibariyle açıklandı. Öğrencilerimiz TC kimlik numaralarını kullanarak Milli Eğitim Bakanlığımız sınav sonuç linkinden sonuçlarını alabilirler. Öğrencilerimiz 15-25 Temmuz tarihleri arasında tercihlerde bulunacaklar. Öğrencilerimiz bu tercihleri yaparken tüm ortaokullarımızda ve Rehberlik ve Araştırma Merkezinde kurulan tercih komisyonlarından faydalanabilirler.” dedi.

Engin; Yerleştirmede öğrenciler 25 okula kadar tercihte bulunabileceklerdir.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında yapılan merkezî sistem ortak sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanarak özel okullara kayıt yaptıran öğrenciler tercihte bulunamayacaktır.

Özel okula kayıt yaptıracağım tercih yapmayacağım» butonunu işaretlediği halde 09 Eylül 2016 tarihine kadar herhangi bir okula kaydını yaptırmayan öğrencinin kaydı, bu tarihten itibaren açık ortaöğretim kurumuna otomatik olarak yapılacaktır.

Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin, talep etmeleri halinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 05-08 Eylül 2016 tarihlerinde, 3 (üç) tercih alınarak, YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacaktır.

TEOG sınavı sonrası tercih aşamasında öğrencilere yardımcı olmanın önemini vurgulayan Engin, "Rehberlik ve tercih masalarının Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve tüm Ortaokullarımızda kurulduğunu belirtti. Tercih masasında görevli öğretmenlerimiz öğrencilere tercihleri konusunda yardım edecek dedi. Engin sınava giren ve tercihte bulunacak tüm örgencilere hayat boyu başarılar diledi.

     

 

 

 

İL MERKEZİ İÇİN KURULACAK TERCİH KOMİSYONLARI

 

                       

TEOG TERCİH KOMİSYONLARI

 

REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

TURGUT ÖZAL ORTAOKULU

GAZİ ORTAOKULU

SULTAN ABDULHAMİD HAN ORTAOKULU

100. YIL ORTAOKULU

VALİ GÜNER ORBAY ORTAOKULU

VALİ KURTULUŞ ŞİŞMANTÜRK ORTAOKULU

İMKB KALEÖNÜ ORTAOKULU

DÜZAĞAÇ ORTAOKULU

 

 

NOT : Yerleştirme takviminde meydana gelen değişiklikler MEB sayfasından takip edilmelidir.

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.