BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engin; Öğretmenlerin Öğrencilere Bazen Ufak Bir Dokunuşu Dahi Çok Önemlidir

Bingöl’de 1980 ve 1985 yılları arasında görev yapan ve İstanbul’da ikamet eden emekli öğretmen, 31 yıl sonra ilk defa öğrencileriyle bir araya geldi. 
Engin; Öğretmenlerin Öğrencilere Bazen Ufak Bir Dokunuşu Dahi Çok Önemlidir

Bingöl’de 1980 ve 1985 yılları arasında görev yapan ve İstanbul’da ikamet eden emekli öğretmen, 31 yıl sonra ilk defa öğrencileriyle bir araya geldi.

1980 yılında Ankara’da bir tiyatro salonunda çekilen kurayla Bingöl İmam Hatip Lisesine İngilizce öğretmeni olarak atanan ve daha sonra Kız Meslek ve Ticaret Meslek Liselerinde 5 yıl süreyle görev yapan Leman Çetin (57), Bingöl’den ayrıldıktan 31 yıl sonra ilk defa Bingöl’e gelerek o dönemde öğrencileri olan ve bugün çeşitli kurumlarda görev yapan öğrencileriyle buluştu.

Bingöl Merkez Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfında düzenlenen kahvaltı programında eski öğrencileriyle bir araya gelen Çetin, Bingöl’ü çok sevdiğinde ve hiçbir zaman unutmadığını söyledi.

Bingöl’ü ve İngilizce dersini Bingöllüler sayesinde sevdiğini anlatan Çetin, o dönemde öğrencileri olan ve bugün Bingöl’deki kurumlarda yöneticilik yapan öğrencileriyle gurur duyduğunu ifade etti.

Çetin, Bingöl’de görev yaptığı dönemi şöyle anlattı:

“Bingöl’e atandığım zaman ailem çok üzülmüştü. Ama ben aileme rağmen ilk görev yerim olan Bingöl’e geldim. İngilizce öğretmeni olarak atandım ama, İngilizce dersini hiç sevmiyordum. Bana İngilizce dersini Bingöllü öğrencilerim sevdirdi. Bunu da her yerde anlatıyorum. Milli eğitim müdüründen hep korkardım. Bugün ise Milli Eğitim Müdürü ve yardımcıları benim öğrencilerim. Bütün yaramazlıklarına tanık olduğum öğrencilerimle şimdi gurur duyuyorum. Bingöl’de hayata başladığım için çok şanslıyım. Bir gün dahi unutmadım. Arabeski hiç sevmem, ama şimdi arabesk müziğinin sesini sonuna kadar açıyorum. Çünkü, kendimi Bingöl otobüslerinde hissediyorum. Bingöl’ün kokusunu solan biri, Bingöl’ü unutmaz”

Çetin’in öğrencisi olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin ise, öğretmeniyle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Leman Çetin sayesinde üniversiteyle buluştuğunu, üzerinde çok büyük emekleri olduğunu anlatan Engin, “öğretmenlerin öğrencilere bazen ufak bir dokunuşu dahi çok önemlidir. Leman hocamın bir tebessümü dahi bizlere çok şey kattı. O dönemin öğretmenleri çok idealistlerdi. Leman hocam sayesinde bir çok öğrenci üniversite hayaline kavuştu, bir çoğu bugün farklı kademelerde görev yapıyorlar. Ben tüm arkadaşlarım adına size teşekkür ediyorum ve size minnettarım” Çetin, Bingöl’e gelişinde Cumhuriyet İlkokulu ve Anasınıfı için çeşitli hediyeler getirdi. 

25-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-2016

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.