BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engin; Kendi Baltamızı Bilemeden Ormana Girmeyelim.

Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, Şube Müdürü Abdulhaluk Çakan’ın da katılımıyla 22.02.2017 tarihinde İlimizde görev yapan tüm İngilizce öğretmenleri ile Selahaddin Eyyubi Ahadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda 2. Dönem başı  toplantısı yaptı.
Engin; Kendi Baltamızı Bilemeden Ormana Girmeyelim.

Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, Şube Müdürü Abdulhaluk Çakan’ın da katılımıyla 22.02.2017 tarihinde İlimizde görev yapan tüm İngilizce öğretmenleri ile Selahaddin Eyyubi Ahadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda 2. Dönem başı  toplantısı yaptı.

Engin; Eğitimdeki başarının artırılmasına yönelik olarak, öğretmenlerin yaşadıkları sorunlar ile okulların ihtiyaç ve eksikliklerinin tespiti ile çözümüne ilişkin konularda İngilizce  öğretmenleri ile karşılıklı bilgi alış-verişinde bulundu.

İl Müdürümüz Engin, toplantının açılış konuşmasında  “değerli meslektaşlarım biz bu ilin eğitim çıtasını yükseltmek ve sizlerin sıkıntılarını ve önerilerini almak için sizlerle bir araya gelmek istedik diyen Engin, taşın altına hep birlikte elimizi koyarak var olan sıkıntıları ancak böyle çözeriz. Eğitim sadece akademik bir başarı olarak sağlanamaz ancak kendi yeteneklerimizi ortaya koymadan akademik başarıyı yakalayamayız diyen Engin, başarı bireysel olmaz başarı kolektif çalışma ile ortaya koyulur. Daha aydınlık bir Türkiye istiyorsak her birey kendi üzerine düşen sorumluluğu düşünürse o zaman sorun çözülür ve düzgün bir gelecek yakalarız diyen Engin, bu ilin çocukları için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışalım, yönetici ve personelin işbirliği ile bir kurum kültürünün oluşturabileceği, başarının da böyle ortamda oluşacağını belirtti.

Okul Müdürlerimizin ve Öğretmenlerimizin fikirlerine ve çözüm önerilerine çok değer verdiğini belirten Engin, başarıyı artırmak için hep birlikte özveriyle çalışarak, temel becerileri edinememiş çocuklarımıza gerekirse ilave çalışmalar yaparak, diğer branşlarla işbirliği yaparak hedeflerimize daha çabuk ulaşabiliriz diyen Engin, Fatih Projesi ve EBA Projesine değinerek, "FATİH Projesi eğitim açısından son derece önemli bir projedir. Okullarımızın çoğunda gerek Etkileşimli tahtalarımız mevcut. Projenin etkili ve doğru şekilde kullanılabilmesi için EBA (Eğitim Bilişim Ağı) portalı hayati önem taşımaktadır. EBA portalı sayesinde öğrencilerimiz profesyonel düzeyde hazırlanmış ders materyallerini ücretsiz bir şekilde kullanabilecek ve böylece eğitime önemli bir katkı sunacaktır. Bu nedenle okullarınızda sizlerin ve öğrencilerin EBA portalini kullanması için gerekli hassasiyeti gösterilmesi gerekmektedir. Fatih Projesi´nin eğitimde teknolojiyi kullanma projesi olduğunu dile getiren Engin, "Siz de biliyorsunuz ki her öğrencinin hazır bulunuşluk ve gelişim düzeyi farklı olduğundan kimisi çabuk kimisi geç öğrenebilmektedir. EBA sınıf tam da bu noktada her seviyeye uygun içerik sunarak, öğrencilerin bilgiye daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayacaktır. EBA sınıf sayesinde öğrenci okulda, evde yolculukta her mekan ve zamanda derslerini kendi öğrenme hızına göre istediği kadar tekrar etme şansını bulacak ve böylece bilginin daha eğlenceli ve kalıcı olmasını sağlayabilecektir" ifadelerine yer verdi.

Topluma yön veren insanlar olarak “kendi baltamızı bilemeden ormana girmeyelim” yani değişime önce kendimizden başlamamız lazım çünkü geleceğe şekil veren insanları bizler yetiştireceğiz. Göreve başladığım günden beri kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizin öğrencilerimize kazandırılması açısından birçok çalışmalar yaptık. Ekip olarak sürekli istişarelerde bulunduk ve İlimizin eğitim analizlerini görmek açısından Fırat Kalkınma Ajansı ile Başarı Ellerimizde Projesini hazırladık. Hazırladığımız bu proje ile eğitim aksayan yönlerini tespit ederek gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde hayata geçirmeye çalışarak ilimizin eğitim seviyesini sizlerinde desteği ile daha yukarılara çıkarmak istiyoruz. Zira zaman bizim için çok önemlidir, eğitimde kaybedecek zamanımız yok.

Engin; toplantıda bir araya geldiği öğretmenlerin sorunları, istekleri, çalışmaları hakkında değerlendirmelerini dinledi. Öğretmenlere, onlarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İlimizde öğretim öğretim hizmetlerinin sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar ve eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda, öğretmenlere toplantıya katıldıkları için teşekkür etti.

 

Toplantı Şube Müdürümüz Orhan Seven’in Başarı Ellerimizde projesi TEOG istatistikleri ve EBA ile ilgi sunumunun ardından görüş ve öneriler ile son buldu.

23-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-2017

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.