BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engin; İlimizde “Proje Döngüsü Yönetimi” Eğitimi Düzenlendi.

Müdürlüğümüzün ve Fırat Kalkınma Ajansının İlimizde Anadolu Liselerinden 30 öğretmenimizin katıldığı “Proje Döngüsü Yönetimi” eğitimi Grand Berti Otelde başladı. 
Engin; İlimizde “Proje Döngüsü Yönetimi” Eğitimi Düzenlendi.

Müdürlüğümüzün ve Fırat Kalkınma Ajansının İlimizde Anadolu Liselerinden 30 öğretmenimizin katıldığı “Proje Döngüsü Yönetimi” eğitimi Grand Berti Otelde başladı.

27 Kasım’da başlayan eğitim 1 hafta boyunca devam edecek.

 

Düzenlenen eğitime İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin ve proje eğitimi alan 30 öğretmenimiz katıldı.

 

İl Müdürümüz Engin, yaptığı konuşmada değerli Öğretmenlerimiz, Müdürlüğümüzün koordinesinde ve Fırat kalkınma Ajansının organizasyonunda gerçekleşen “Proje Döngüsü Yönetimi” eğitimine hoş geldiniz.

 

Bugün burada Ortaöğretime bağlı okullarımızdan yani Anadolu Liselereinden 30 öğretmenimiz katılımcı olarak bulunmakta. Eğitimcilerimiz Zeynep Tuğçe ÇİFTÇİBAŞI ve Aytaç UZUNLAŞ eğitimleri vereceklerdir.

 

Proje Döngüsü Yönetiminde proje yapmanın mantığı verilecektir. Projeler problem çözme odaklıdır. Yani mevcut bir problem tespit edilir, analiz edilir, hedef belirlenir, bir yol haritası çizilir ve hedefe ulaşmak için yola kimlerle çıkılacağı ve nasıl bir strateji izleneceği belirlenir. Hepsi bu kadar değil tabi. Hepsini ve daha fazlasını bu hafta burada göreceksiniz. Proje Döngüsü Yönetiminin tüm aşamalarını burada daha detaylı ve uygulamalı göreceğinizi sanıyorum.

 

Bildiğiniz gibi gerek Müdürlüğümüz ArGe birimince gerekse okullarımız bünyesinde yürüyen çeşitli projelerimiz var. Bugünlerde TÜBİTAK 4006 projeleri başvuruları vardı. Bizim geçen yıldan bu yana yürüttüğümüz 12 Adımda 12 Dev Öğrenci projemiz var. SODES projeleri var. Erasmus+ projeleri var. Anlayacağınız proje yelpazesi geniş. Ancak hepimizin muzdarip olduğu bir konu var: hibe gerektiren yani çeşitli ajans ve kuruluşlarca bütçe alması için değerlendirmeye tabi tutulan projelerde arzu ettiğimiz başarıyı yakalayamıyoruz. Demek ki bir yerlerde eksiklik var. Proje Döngüsü Yönetimi Avrupa Birliğince kabul görmüş ve uygulanmakta olan bir yöntemler bütünüdür. Bu yöntemleri takip ederek projeleri çok daha rahat üretebilir ve geliştirebiliriz. Proje Döngüsü Yönetimi eğitimiyle eksiklerimizi tamamlayıp proje yapmanın pratik yollarını keşfetmenizi diliyorum.

 

Keyifli ve verimli bir hafta diliyorum.

27-11-201727-11-201727-11-201727-11-2017

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.