BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engin; Davranışlarınızla Anne ve Babanıza Mutluluk Vermelisiniz

Merkez Murat İlkokulu tarafından Değerler Eğitimi kapsamında Nisan Ayının Değeri olan Anne Baba hakkı gözetmek konulu program düzenlendi.
Engin; Davranışlarınızla Anne ve Babanıza Mutluluk Vermelisiniz

Merkez Murat İlkokulu tarafından Değerler Eğitimi kapsamında Nisan Ayının Değeri olan Anne Baba hakkı gözetmek konulu program düzenlendi.

Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen, Ayın değeri olan Anne Baba hakkı gözetmek konulu değer’in ele alındığı toplantıya, Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise Okul Müdürleri  ile öğrenci velileri katıldı.

Eğitim sezonu süresi içinde uygulanacak olan ‘Değerler Eğitimi’  konuları ile ilgili bilgi sunumunu, Okul Müdürü Abdullah Biricik yaptı. Yapılan sunumun ardından okul tarafından kısa film  gösterimi yapıldı. Film gösteriminin ardından ilimiz müzik öğretmenleri tarafından geceye katılanlara müzik ziyafeti verildi.

Değerler eğitim temalı yapılan yarışmalarda dereye girerek birinci olan öğrencilerin ödüllerini Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin verirken, ikinci olan öğrencilerin ödüllerini Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, üçüncü olan öğrencilerin ödüllerini ise Şube Müdürü Ömer Şahin ve Abdulhaluk Çakan tarafından verildi.

Yapılan bilgi sunumu ve etkinliklerin ardından konuşma yapan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin; Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Nisan ayının değeri olan Anne Baba hakkı gözetmek bu ay tüm okullarımızda işlemiş olduk.

Bu ayki değerimiz konusunda En güzelini atasözümüş söylemiş: ´Anaya babaya hizmet, Allah’a ibadet´. Ana hakkını inkar eden kişilerin işi hiçbir zaman rast gitmez. Anasına, babasına haksızlık eden kişiler toplumda sevilmedikleri gibi Allah da böyle kimselerin yardımcısı olmaz.

 

Davranışlarınızla Anne ve babanıza mutluluk vermelisiniz. Anne Babalar, çocukları kendilerine itaat ettikleri için mutlu olmalıdırlar. İyi ve hayırlı evlat olarak tanınmanız sizi yükseltecektir. Ne kadar vasıflı yetişmiş olursanız olun bu sizin sadece egonuzu körükleyecektir, ebeveynlerinize ve yaşlılara karşı olan tevazu ve saygınızı arttırmayacaktır. Bu nedenle, tevazu, hürmet ve saygı niteliklerinizi geliştirmelisiniz. Ancak o zaman bu ülkenin birer iyi vatandaşı olabilirsiniz. Büyük bir insan olmayı düşünmeden önce iyi bir vatandaş iyi bir evlat olmayı hedeflemelisiniz. İsim ve şöhret bugün elde edilebilir fakat bunlar yarın kaybolabilirler. Fakat elde edilen iyi bir isim ebedi olacaktır. Bundan böyle anne, babanıza ve yaşlılarınıza hizmet ederek iyi bir isim kazanın. diyen Engin, Ay’ın değeri olan Anne Baba hakkı gözetmek konusunda düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, düzenlenen programda emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum dedi.

03-05-201703-05-201703-05-201703-05-201703-05-201703-05-201703-05-201703-05-201703-05-201703-05-201703-05-201703-05-201703-05-201703-05-2017

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.