BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engin; Bu Vatana Gönül Vermek, Kalkındırmak Hepimizin Çalışmalarıyla Mümkün Olacak.

Şehit Astsubay Muhammed Koşan Ortaokulu tarafından Değerler Eğitimi kapsamında Mart Ayının Değeri olan Vatan Sevgisi konulu program düzenlendi.
Engin; Bu Vatana Gönül Vermek, Kalkındırmak Hepimizin Çalışmalarıyla Mümkün Olacak.

Şehit Astsubay Muhammed Koşan Ortaokulu tarafından Değerler Eğitimi kapsamında Mart Ayının Değeri olan Vatan Sevgisi konulu program düzenlendi.

Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen, Ayın değeri olan Vatan Sevgisi konulu değer’in ele alındığı toplantıya, Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger, Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, Şube Müdürleri, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise Okul Müdürleri  ile öğrenci velileri katıldı.

Eğitim sezonu süresi içinde uygulanacak olan ‘Değerler Eğitimi’  konuları ile ilgili bilgi sunumunu, Okul Müdürü Mesut Korkutata yaptı. Yapılan sunumun ardından Vatan Sevgisi konulu Koro ve Tiyatro gösterisi düzenlendi.

       Yapılan bilgi sunumu ve etkinliklerin ardından konuşma yapan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin; Değerler Eğitimi Projesi kapsamında Mart ayının değeri olan Vatan sevgisini bu ay tüm okullarımızda işlemiş olduk. Hele de 15 Temmuz gibi bir vakayı yaşamış toplum olarak vatan sevgisinin ne derece olduğunu kalben görmüş olduk. Okullarımızda bunun ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalıştık,  tüm öğrencilerimize bunu kavratmaya çalıştık diyen Engin, Mart ayında değerler eğitimimiz vatan sevgisini, kahramanlıklarımızı, şahadetimizi anlattığımız, işlediğimiz bir süreç. Bunu en iyi Bingöl’lüler bilir diyorum onun için Kendi imkânlarıyla, ya da imkânsızlıklarıyla yalnız başına kendi memleketine düşmanı sokmayan insanların çocukları, torunları bunun üzerine fazla bir şeyler ilavede etmelilerdi diye düşünüyorum. Bunun için bütün okullarımızda bu ay vatan sevgisiyle ilgili etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerin sonucunda da ayın değerini en iyi işleyen okulumuzu ödüllendiriyoruz. 15 Temmuzdan sonra bunun derinlemesine işlenmesi ve üzerine biraz ilavelerin konulması gerekiyor. Yani sadece kahramanlığımızı anlatmamız yetmiyor, bunun üstüne çalışkanlığımızı, dürüstlüğümüzü, ahlakımızı, medeniyet algımızı da geliştirerek bu memlekete, bu millete hizmet etmemiz gerekiyor. Bu vatana gönül vermek, kalkındırmak hepimizin çalışmalarıyla mümkün olacak. Yaşadığımız 15 Temmuzu unutmayacağız, unutturmayacağız diyen Engin, Ay’ın değeri olan Vatan Sevgisi konusunda düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, düzenlenen programda emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum dedi.

 

Değerler eğitim temalı yapılan yarışmalarda dereye giren öğrenciler Vali Yavuz Selim Köşger ve Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin tarafından ödüllendirilirken, program sonunda adı okulumuzda yaşatılan Şehit Astsubay Muhammed Koşan’ın babasına plaket verildi.

28-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-2017

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.