BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engin, “Bizi Mutlu Eden, Sonuçların Güzelliğidir.

Sütgölü İlkokul müdürü Hatice Tunç Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin’i makamında ziyaret ederek okul adına öğrenciler ile birlikte çıkardıkları Elele isimli dergiyi hediye etti.
Engin, “Bizi Mutlu Eden, Sonuçların Güzelliğidir.

Bingöl’ün Sancak’a bağlı Sütgölü köyünde bulunan ilkokulu, ´Elele´ dergisini çıkararak örnek bir uygulama başlattı.   

Sütgölü İlkokul müdürü Hatice Tunç Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin’i makamında ziyaret ederek okul adına öğrenciler ile birlikte çıkardıkları Elele isimli dergiyi hediye etti.

Ziyarette konu hakkında bilgi veren Sütgölü İlkokulu Müdürü Hatice Tunç, öğretmen- öğrenci işbirliği içerisinde, araştırmacı, okumayı seven ve düşünen bir toplumun oluşmasına az da olsa katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Tunç, ilerki zamanlarda baskı sayısını daha da artırarak, ildeki her kesime ulaşması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini açıkladı. Tunç, derginin içeriğinde, ildeki mülki amirlerle röportaj, köyümüzün tarihi ve kültürel yapısı, öğretmen ve öğrencilerin yazmış oldukları eğitici yazılar ve okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgilerin oluşturduğunu ifade etti. Tunç, veli ve eğitime gönül vermiş kişilerin dergiye olan ilgileri arttıkça daha iyi çalışmalar ortaya cıkacağını ve bunun da okulun tanıtımına katkı sağlayacağını sözlerine ekledi. “Dergiyi çıkarmamızdaki asıl amaç; okulumuzu tanıtmak veya okula yeni bir gelir kapısı açmak değil, öğrencilerimizin kendilerini gerçekleştirmelerini sağlamaktır. Derginin diğer okul dergilerinden farkı, öğretmenlerimizin rehberliğinde sadece öğrencilerimizin çalışmalarını içeriyor olması…” diyerek, derginin yayınlamasında emeği geçen kişi ve kurumlara teşekkür etti.

“Çocuklarımızın tam donanımla yetişmiş birer gençler olarak hayata atılması hatta hayata yön vermeye başlaması hepimizin arzuladığı bir sonuçtur.” diyen Engin, derginin son derece anlamlı ve özgün bir çalışmanın ürünü olduğunu belirtti. Engin, “Bizi mutlu eden, sonuçların güzelliğidir. Henüz İlkokul sıralarında olan yavrularımızın kimi sosyal kültürel etkinliklere katılması, dergi hazırlaması onların gelecekleri hakkında bizlere fikir veriyor.” dedi.

Engin bu derginin hazırlanmasında emeği geçen okul idaresi ve minik yavrularımızı tebrik ediyorum dedi.

07-06-201607-06-201607-06-201607-06-201607-06-201607-06-201607-06-2016

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.