BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engin; Bingöl’e 2.Fen ve Sosyal Bilimler programı uygulayan İHL Açılacak

Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın onayıyla bünyesinde Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi programını uygulayacak proje okuluna dönüştürüldü.
Engin; Bingöl’e 2.Fen ve Sosyal Bilimler programı uygulayan İHL Açılacak

Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın onayıyla bünyesinde Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi programını uygulayacak proje okuluna dönüştürüldü.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Engin; Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi programını uygulayacak proje okuluna dönüştürüldüğünü belirterek, proje uygulama okulunun İlimize hayırlı olmasını diliyorum diyen Engin, Milli Eğitim Bakanlığı´mızca 2017-2018 eğitim öğretim yılında Türkiye´nin farklı illerindeki Anadolu imam hatip liseleri, "Fen ve Sosyal Bilimler programını uygulayacak okullar kapsamına alındı. Projeye dahil edilen Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizde okutulan mesleki derslerin yanı sıra fen ve sosyal bilimler lisesi müfredatı uygulanacak.

Erkek öğrencilerimize yönelik olarak 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisemiz geçtiğimiz yıl açılarak eğitim öğretime başladı. Velilerimizden gelen özellikle kız çocuklarımıza yönelik  proje uygulama okulu talebi dikkate alınmış ve bu talep doğrultusunda kız öğrencilerimize yönelik olarak Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi programını uygulayacak proje okuluna dönüştürülmüştür.

İlk kez geçtiğimiz yıl uygulamaya konulan proje kapsamında seçilen, İlimiz 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisemizinde bulunduğu ve bu yılda Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizinde dahil edildiği imam hatip liseleri ile ülkemizin ve ilimizin en zeki çocuklarının imam hatiplerde yetişmesinin önü de açılmış olacak.

Bu okullarımızda hem fen ağırlıklı, hem de sosyal bilimler ağırlıklı sınıflar oluşacak. Bu imam Hatip Liselerimizde okuyan öğrencilerimiz fen bilimleri, sosyal bilimleri, istedikleri alanda hem de ilmi ve dini bilimleri bir arada öğrenecek.

Engin, İmam hatipler artık yeni bir versiyonla kalite yönünden kendilerini geliştirecek. İmam hatip liseleri artık fen liseleri ile yarışacak duruma gelecek. Özellikle manevi ve değerler eğitimi yönüyle de öğrencileri donanımlı bir şekilde yetişecek. Proje okulunda eğitim verecek olan öğretmenler seçkin öğretmenlerden oluşacak. Mezun olduklarında bu öğrenciler imam hatipli olarak birçok hukuk fakültesi, siyasal bilimler fakültesi, mühendislik fakültesi, tıp fakültesi potansiyeli olan öğrenciler olarak yetişecek.

 

Engin; Ayrıca bu okulumuz, bölgemize ve çevre illerimize de hitap ederek buralardan da TEOG puanı ile öğrenci alacaktır. Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi programını uygulayacak bu okulun ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, Bingöl’ümüze hayırlı olmasını dilerim.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.