BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engin; Bingöl’de çocuklara iyi bir eğitim ortamı hazırlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yapıyoruz.

Merkeze bağlı Göltepesi Köyünde bulunan ve 200 öğrencimizin eğitim gördüğü Yeni Yerleşim İlkokulu, 2017-2018 eğitim öğretim yılına modern bir şekilde hazırlandı. 
Engin; Bingöl’de çocuklara iyi bir eğitim ortamı hazırlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yapıyoruz.

Öğrencilerin daha rahat bir ortamda eğitim almaları amacıyla hazırlanan derslikler, adeta bir koleji andırıyor.

Merkeze bağlı Göltepesi Köyünde bulunan ve 200 öğrencimizin eğitim gördüğü Yeni Yerleşim İlkokulu, 2017-2018 eğitim öğretim yılına modern bir şekilde hazırlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteğiyle okul idaresi, okul aile birliği ve köylülerin desteğiyle 1 ve 2’nci sınıf öğrencilerinin eğitim göreceği sınıflar modern hale getirildi.

Öğrencilerin daha rahat bir ortamda eğitim görmeleri amacıyla hazırlanan sınıflara, öğrenciler terlikle sınıfa girecek, masalar tek kişilik olacak ve oturaklara da minderler koyuldu. Ayrıca, masa ve sıralardan sıkılan öğrencilerin dinlenmesi için de sınıflara 2’li ve 3’lü koltuklar koyuldu.

Göltepesi Yeni Yerleşim İlkokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, okul Müdürü Saim Çakar ile görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Burada açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin, öğrencilere daha güzel ve rahat bir ortamda eğitim vermek amacıyla bir takım yenilikler yaptıklarını söyledi.

Birinci sınıf öğrencilerinin uyum süreceini daha kolay atlatmak amacıyla ilk etapta birinci sınıf öğrencilerinin eğitim göreceği sınıflarda değişiklikler yaptıklarını ifade eden Engin, şunları söyledi: “ “Bingöl’de çocuklara iyi bir eğitim ortamı hazırlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Göltepesi Köyü Yeni Yerleşim okulumuzda öğrencilerimizin iyi ve rahat bir ortamda eğitim almaları için sınıflar oluşturduk. Birinci sınıfa başlayan öğrencilerin ilk etapta okula ve sınıflara uyum sağlamaları biraz sorun teşkil etmektedir. Bu anlamda velilerimizle birlikte çocukları sınıflara alıyoruz. Öğrencileri sınıflarda tutacak, sınıfları daha cazip hale getirmek amacıyla da okul idarecileri ve öğretmenlerle birlikte bir takım çalışmalar yaptık. Sınıfları renkli boyadık, sandalyelerin üzerine minderler koyduk, yerlere halı serdik. Bu sınıflar bir nevi ev ortamını andırıyor. Çocuk istediği zaman sırada veya yerde oturabilir. Yine sınıflara öğretmenler ve öğrenciler terlikle girecek. Bir ev ortamında eğitim öğretim yapmayı planlıyoruz. Bu tür çalışmalarla eğitime daha fazla katkıda bulunmak istiyoruz.”

İlk etapta birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin eğitim göreceği sınıfların hazırlandığını kaydeden Engin, diğer sınıfları da modern hale getirmek amacıyla çalışmaların devam edeceğini söyledi.

 

Engin, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında Bingöl genelinde 60 bin öğrencinin ders başı yapacağını ve bunlardan yaklaşık 5 binin birinci sınıf olduğunu belirti.

15-09-201715-09-201715-09-201715-09-201715-09-201715-09-201715-09-201715-09-2017

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.