BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engin: “Amacımız kitap okumayı sevdirmektir”

Liseler Arası Kitap Okuma Yarışması Yapıldı
Engin: “Amacımız kitap okumayı sevdirmektir”

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizesinde düzenlenen liselerarası kitap okuma finali yarışması Rekabet Kurumu Anadolu Lisesinde yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizesinde düzenlenen İl geneli liselerarası kitap okuma finali yarışmasına 30 okulumuz katıldı, her okuldan 6 yarışmacı olmak üzere toplam 180 yarışmacı katıldı. Sınavda 6 kitaptan hazırlanan 90 soruluk çoktan seçmeli test uygulandı.

Yarışmada bireysel kategoride Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencisi Elifnur Güzhan birinci olurken, Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencisi Ceylan Bulut ikinci, ve yine Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Çelik üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren öğrenciler altın ile ödüllendirilirken yarışmaya katılan  tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Engin: “Amacımız kitap okumayı sevdirmektir”

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin yarışma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, kelime dağarcığını zenginleştirmek ve güven duygusunu kazandırmak amacı ile liselerimiz arası kitap okuma yarışması düzenlemiştir diyen Engin, yarışmada dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, yarışmada emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum dedi.

12-04-201712-04-201712-04-201712-04-201712-04-2017

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.