BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engin ; 2 TUBİTAK Projemiz Türkiye Finallerinde.

Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, TÜBİTAK tarafından 50. Si düzenlenen yarışmada ‘Tarımda Fe.Y.Z Fenotipleme ve Yapay Zeka Projesi’ yazılım alanında bölge birincisi olurken, 
Engin ; 2 TUBİTAK Projemiz Türkiye Finallerinde.

Engin ; 2 TUBİTAK Projemiz Türkiye Finallerinde.

 

Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, TÜBİTAK tarafından 50. Si düzenlenen yarışmada ‘Tarımda Fe.Y.Z Fenotipleme ve Yapay Zeka Projesi’ yazılım alanında bölge birincisi olurken, Özel Bingöl Hürriyet Anadolu Lisesi ise Türk Dili ve Edebiyatı alanında “ Sevgili Pulbiber Mahallesi Sakini; Komşuyuz, Mektup Arkadaşıyız” Projesiyle Bölge birincisi, Tarih alanında ise “Osmanlıdan Günümüze; Unutulmaya Yüz Tutmuş Oyunlar” konulu projesi ile bölge üçüncüsü oldu.

TÜBİTAK  Araştırma Projeleri Yarışması’nın Malatya bölge finallerinde Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından hazırlanan ‘‘Tarımda Fe.Y.Z Fenotipleme ve Yapay Zeka ’ isimli proje bölge birincisi, Özel Bingöl Hürriyet Anadolu Lisesi ise Türk Dili ve Edebiyatı alanında “ Sevgili Pulbiber Mahallesi Sakini; Komşuyuz, Mektup Arkadaşıyız” Projesiyle Bölge birincisi olarak Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin yaptığı açıklamada, bölgemizden 8 ilin katıldığı Malatya bölge finaline 1.339  proje gönderilmiş bu projelerden 100 tanesi bölge sergisine davet edilmiş ve bu davet edilen projelerden ilimizden 2 tane proje bölge yarışmasında 1. Olarak Ankara’da yapılacak Türkiye finallerine katılacak 18 proje arasında yer almıştır.

Engin, “Türkiye finallerine katılacak olan bu 18 proje arasında yazılım dalında Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından hazırlanan ‘‘Tarımda Fe.Y.Z Fenotipleme ve Yapay Zeka ’ isimli proje bölge birincisi, Özel Bingöl Hürriyet Anadolu Lisesi ise Türk Dili ve Edebiyatı alanında “ Sevgili Pulbiber Mahallesi Sakini; Komşuyuz, Mektup Arkadaşıyız” Projesiyle Bölge birincisi olarak Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Bu projelere katılan bütün proje sahibi öğrencilerimizi, onları yetiştiren velilerimizi, bu projelerin ortaya çıkmasına destek olan okulumuz idarecileri ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.. TÜBİTAK Türkiye elemelerinde öğrencilerimize başarılar diliyor hazırladığı projenin de şampiyon olacağına inanıyorum” dedi.

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.