BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına Yoğun İlgi.

Sarı; Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenci ve mezunlara yönelik olarak ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarının başladığını belirtti.
Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına Yoğun İlgi.

Sarı; Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenci ve mezunlara yönelik olarak ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarının başladığını belirtti.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Öğrencilerimizin eğitim kalitesini yükseltmek, sınavlara hazırlanmalarını sağlamak amacıyla,       öğrenciler için okullarımızda, mezun öğrenciler için de Halk Eğitim Merkezlerinde ücretsiz kursların 03.10.2015 tarihi itibari ile başladığını açıkladı.

            Destekleme ve yetiştirme kurslarına, örgün eğitimde okuyan ortaokul ve lise öğrencileri başta olmak üzere açık öğretim okullarına kayıtlı ortaokul, lise öğrencileri ile özel okul öğrencileri ve mezunları faydalanmaktadır dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sarı; İlimizde şu ana kadar Ortaokul ve Ortaöğretimde eğitim gören yaklaşık 35 bin öğrenciden 18.310 öğrenci kurslarımıza başvuru yaptı. 105 kurs merkezinde 2353 kurs açılmış ve bu kurs merkezlerimizde 1143 öğretmen görevlendirilmiştir.

Sarı; Kurs merkezlerinde öğrencilerimizin eğitim kalitesini yükseltmek, TEOG – YGS/LYS sınavlarına hazırlanan öğrencilerin desteklenmesini sağlamaktayız. Bu kurslarda aylık denemeler yapılarak kazanımlar değerlendirilecektir. Öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz ile zaman zaman bir araya gelerek değerlendirmeler yapacağız.1. dönem kursları 3 Ekim 2015’te başladı ve 24 Ocak 2016’da sona erecek. 2. dönem kursları ise 8 Şubat 2016’da başlayacak. 2. dönem kursları ve yıllık kurslar 17 Haziran 2016’da tamamlanmış olacak. 3. dönem yaz kursları ise 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek.

Öğrenciler ders ve öğretmen tercihinde bulunabilecek.

Sarı, Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 dersten 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdakiler ise en fazla 6 dersten 24 saate kadar haftalık kurs alabilmektedirler.

Kurslarda her bir öğrenci ve kursiyer için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilmektedir diyen Sarı, kurslarla ilgili ders programları ve haftalık örnek ders çizelgeleri ile kazanım testleri, tarama testleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında ve e-kurs modülünde yayımlanmaktadır dedi.

Kursa katılmak isteyen örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul veya kurumlarından alacakları Eğitim Bilişim Ağı (eba) şifresi ile e-kurs modülü üzerinden veya bizzat kurs müdürlüğüne kurs açılan derslerle ilgili başvuru yapabileceklerdir.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.