BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bingöl´de 420 okulumuzda eğitim gören 60 bin 474 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Bingöl´de 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla Merkez Şeker Pancarı İlkokulunda karne dağıtım töreni yapıldı.
Bingöl´de 420 okulumuzda eğitim gören 60 bin 474 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Bingöl´de 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla Merkez Şeker Pancarı İlkokulunda karne dağıtım töreni yapıldı. Karne dağıtım törenine Bingöl Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Maarif Müfettişleri Başkanı Hayrettin Çakırcı ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Suna katıldı.

Sınıflara girerek öğrencilere karne dağıtan Vali Yardımcısı Şimşek, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek karne dağıtım töreninde şöyle konuştu: “Eğitim öğretim dönemi boyunca, fedakarlık gösteren saygıdeğer öğretmenlerimize, Milli Eğitim yöneticilerimize, sevgili öğrencilerimize ve onların başarılı olması için destek veren anne-babalarımıza çok teşekkür ediyorum. Biz yarınlarımızın aydınlık olmasını istiyorsak, yarınlarımızı emanet edeceğimiz siz gençlerimizin eğitimine önem vermek zorundayız. 2014-2015 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sonunda girdiğiniz tatilde, hepinize sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum. Ailenizle ve arkadaşlarınızla bol bol eğlenin, ancak kitap okumayı da unutmayın.” İfadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı ise bugün çocukların ve ailelerin heyecanına ortak olduklarını dile getirdi. Bugün Bingöl’de 3 bin 798 öğretmen ve 60 bin öğrencinin tatile gireceğini bildiren Sarı, karnenin, öğretmen, öğrenci ve ailenin ortak değerlendirmesi olduğunun altını çizdi. Sarı, “Karnenin tek başına çocuklara mal edilmesi, onlara yapılan büyük bir haksızlıktır. Karne, tek tek herkesin görevini ne kadar yaptığının karşılığıdır. Çocuğun kişiliğinin, zekasının, yeteneklerinin ve hayattaki duruşunun ifadesi gibi görünse de karneyi bir süreç olarak görmek, eğitim açısından daha önemlidir” diye konuştu.

Karneyi başarılı ya da başarısız kılan birçok neden olduğuna işaret eden Sarı, karnenin öğretmene ve aileye çocuğun nerede olduğunu gösterdiğini kaydetti. Başarısız çocuk tarifini kabul etmediğini de vurgulayan Sarı, her çocuğun kendi gelişimine göre bir yeterliliğe sahip olduğunun altını çizerek, daha çok sevgi, biraz daha planlama, farklı yaklaşımlar, sabır, hoşgörü ve iyi niyetin ailelerin yol haritası olması gerektiğini söyledi. Sarı, öğrencilerden de tatilin bir haftasını dinlenmeye, bir haftasını yeni bir başlangıca ayırmalarını ve tatilde bol bol kitap okumalarını istedi.

          Vali Yardımcısı Şimşek, Milli Eğitim Müdürümüz Sarı ve beraberindekiler daha sonra öğrencilere karnelerini dağıttı.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.