BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bingöl’de Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursunun açılışı yapıldı.  
Bingöl’de Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursunun açılışı yapıldı.

İlimizde görev yapan okul müdürlerinin görevlerinde daha başarılı olmaları için ‘Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu’ verilmeye başlandı.

TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi toplantı salonunda düzenlenen Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursunun açılışına, , Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Eğitim Ortamları Daire Başkanı Abdulhalik Baş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Buğrahan ve Okul Müdürleri katıldı.

TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi toplantı salonunda düzenlenen kursun açılış konuşmasın yapan Daire Başkanı Abdulhalik Baş; “ Eğitimde yeniden yapılanma çerçevesinde yeniden görevlendirilen, ilk defa atanan eğitim kurumu yöneticilerinin hizmet içi eğitim faaliyetleriyle alakalı ilk aşamada buluşmak üzere buradayız. Bu 90 saatlik eğitim yönetimi seminerinde arkadaşlarımıza iletişim, okul yönetimi, kalite yönetimi, stratejik düşünme beceresi insan ve madde kaynağının uygun değer verimlilikle kullanımı, kurum türlerine göre kurumun yönetim modeli, planlama ile en önemlisi zaman yönetimi ve süreç boyunca karşılaştığımız sorunlardan dolayı yaşadığımız stresin yönetimi ele alınacaktır diyen BAŞ; burada yaptığı konuşmada, kurs ile vizyoner bakış açısını geliştirerek, eğitime katkı sağlayacağını belirtti.

Kursun okul yöneticilerine büyük faydası olacağını ifade eden BAŞ, "Okul yöneticilerinin kendisini geliştirmek, daha iyi bir yönetici olmak için bu kurs bir fırsattır. Bu fırsatın çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Bu kurs ile okul idarecilerinin vizyoner bakış açısını gelişmesini ve eğitime katkı sağlayacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.