BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bingöl’de Okul Sütü Dağıtımı

Bingöl´de “Okul Sütü Programı” kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.
Bingöl’de Okul Sütü Dağıtımı

Bingöl´de “Okul Sütü Programı” kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Bingöl Merkez Gözer İlkokulunda uygulanan “Okul Sütü Programı’ kapsamında öğrencilere süt dağıttı.

Burada öğrencilerle birlikte dağıtılan sütten içen Sarı, okulöncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere süt içme ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak amacıyla Türkiye genelinde uygulamaya konulan Okul Sütü Programının Bingöl’de de devam ettiğini söyledi.

Program kapsamında Bingöl genelinde bulunan 298 okulda 24 bin 300 öğrenciye haftada 3 gün süt dağıtımının yapılacağını belirten Sarı, şöyle dedi:

“2014-2015 eğitim yılının ikinci dönemi sonuna kadar öğrencilerimize haftada 3 gün süt dağıtılacak. Süt dağıtımının temel amacı sağlıklı bir nesil yetiştirmektir. Süt dağıtımı, tamamen velinin rızasına bağlı olarak yapılmaktadır. Biz, tüm öğrencilerimizin bu sütten içmesini tavsiye ediyoruz. Şuana kadar olumsuz bir durum yaşanmadı. Velilerimiz de, öğrencilerimiz de rahat olabilirler”

Sarı, daha sonra öğrencilerle birlikte dağıtılan sütten içti.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.