BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bingöl Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında iş birliği protokolü imzalandı

Bingöl Üniversitesi (BÜ) ile  Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında eğitim alanında iş birliği protokolü imzalandı.
Bingöl Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında iş birliği protokolü imzalandı

Bingöl Üniversitesi (BÜ) ile  Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında eğitim alanında iş birliği protokolü imzalandı.

Bingöl Üniversitesinde düzenlenen törene BÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim ÇAPAK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri ENGİN katıldı.

Bingöl Üniversitesi ile üstün zekâlı ve yetenekli öğrencilerin bulunduğu Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü (BİLSEM) arasında Bilimsel ve Sosyal İşbirliği Protokolü imzalandı. Aynı gün Karşıyaka Anadolu Lisesi ile yapılan protokole de imzalar atıldı.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim alanında yapılan protokollerle Bingöl’de eğitimin kalitesinin yükselmesine katkı sunan iki protokole daha imza attı. Bingöl Üniversitesi ile BİLSEM ve Karşıyaka Anadolu Lisesi arasında yapılan Bilimsel Ve Sosyal İşbirliği Protokolünün imzaları,  Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin tarafından atıldı.

Bingöl Üniversitesi ile Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü arasında Bilimsel ve Sosyal İşbirliği Protokolünde atılan imzaları değerlendiren Rektör Prof. Dr. Çapak, Üniversitenin Bingöl’e faydalı ve Bingöl’ün tamamına hitap eden bir kurum olması gerektiğine inandıklarını ifade etti. Bingöl’ün kalkınmasının üniversitenin öncülüğünde olması ve kurumlarla birlikte çalışması ile olacağını belirten Prof. Dr. Çapak, yapılan protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin ise son bir yılda Bingöl Üniversitesi ile yapılan protokollere dikkat çekerek; “Bingöl Üniversitesi ile birlikte yapacağımız her çalışma bizim için ve Bingöl için değerlidir. Buradaki amacımız, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü’müzdeki üstün yetenekli öğrencilerimizin üniversite ile etkileşim içerisinde olmalarıdır. Bu, onlar için son derece önemli bir durum.  Bu protokolle öğrencilerimize; yaparak, yaşayarak ve eğlenerek;  bilimsel ve eleştirel düşünme, yaratıcı olma, yargılama, sorgulama, soru sorma, merak duyma ve sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazandırmayı hedefliyoruz. Bu protokolün aynısını yine Üniversitemiz ile Karşıyaka Anadolu Lisesi arasında da imzaladık. Her iki birimimiz için de güzel oldu. Bingöl’ümüze de hayırlı olsun” diye düşüncelerini ifade etti.

 

Daha önce Bingöl Üniversitesi ile TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi arasında Bilimsel ve Sosyal İşbirliği Protokolü imzalanmıştı.

22-02-201722-02-201722-02-2017

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.