BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bingöl Tso İle Milli Eğitim Müdürlüğü Protokol İmzaladı

    Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Genel Mesleki ve Teknik Eğitim protokolü imzalandı.
Bingöl Tso İle Milli Eğitim Müdürlüğü Protokol İmzaladı

 

 

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Genel Mesleki ve Teknik Eğitim protokolü imzalandı.

Bingöl TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Çalbay ve Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin tarafından imzalanan protokol kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ( Halk Eğitim Merkezi ve ASO) ile Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı arasında yapılan Genel Mesleki ve Teknik Eğitim Kurslarında  ortak sertifika verilecek.

Protokol öncesi konuşan Bingöl TSO Başkanı Erkan Çalbay Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında 2 yıl boyunca farklı alanlarda açılacak olan kurslarda gerekli eğitim ve sertifikalandırma sürecini kapsadığını söyledi.

Çalbay, Kursiyerler ilgili alanlarda alacakları eğitimlerle ilgili Odamızla irtibata geçeceklerdir. Odamız eğitimlerin organizasyonu ve gerçekleştirilmesi konusunda Bingöl Halk Eğitim Merkeziyle işbirliği yapacaktır. Amacımız bu konularda iş yerlerinde çalışan insanların, konulara vakıf olması gerekli bilgi ve belge donanımına sahip olmasını arzuluyoruz" dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin ise, teknolojik gelişmelere ve zamanın yönetim anlayışına paralel olarak bazı iş konularında yeni eğitim ihtiyaçları da beraberinde getirdiğini belirterek, " Dolayısıyla insanımızın, sivil toplum örgütlerinin, kurumların, şahısların, bu yöndeki eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilme düşüncesinden hareketle, yaygın eğitim kurumlarımız bu boşluğu dolduruyor ve her tür eğitim ihtiyaçlarını, yaygın eğitim kurumları aracılığıyla biz de karşılamaya çalışıyoruz. Halk Eğitim merkezimiz buradaki  eğitim ihtiyaçlarına karşılayacak. İlimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Engin ve Çalbay karşılıklı olarak protokolü imzaladı

30-03-201630-03-201630-03-201630-03-201630-03-201630-03-201630-03-2016

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.