BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bingöl Merkeze yeni atanan 180 öğretmene "Uyum eğitimi Semineri" verildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi’nin konferans salonunda Uyum Eğitimi Seminerine alınan yeni atanan öğretmenler ile bir araya geldi.
Bingöl Merkeze yeni atanan 180 öğretmene

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi’nin konferans salonunda Uyum Eğitimi Seminerine alınan yeni atanan öğretmenler ile bir araya geldi.

Sarı yaptığı konuşmada; yeni göreve başlayan öğretmenlere başarılar dileyerek, “Yeni atanan öğretmen arkadaşlarıma öncelikle başarılar dilemek istiyorum. Sizlere şu an baktığım zaman  ilk öğretmenlik hayatıma başladığım yıllar aklıma geliyor. Ülkemizin farklı illerinde görev yaptım. Tabi bizim dönemimizdeki şartlar daha farklıydı ve daha zorluklar gördük. Ben şahsım adına çeşitli basamaklardan geçerek bugünlerime zorluklarla geldim. Sizler daha gençsiniz ve yolun başındasınız. Bizlerin sizlerin bilgi ve becerilerinizden şüphemiz yoktur, ama sizler bu bilgi ve birikiminizi uygun bir şekilde karşınızdaki kitleye aktarabilirseniz, sizler muvaffak olursunuz ve kitlede mutlu olur, sizlerde mutlu olursunuz. Sizleri bekleyen kardeşlerimize faydalı olacağınıza inanıyorum.

Sarı; her yıl ilimize yeni atanan öğretmenler için uyum seminerleri düzenlediklerini belirterek, “Öğretmen arkadaşlarımız ilimize gelip görevlerine başladıktan sonra kurumlarımızı, birimlerimizi, ilimizi ve ilçemizi tanımak için iki günlük bir eğitim aldıktan sonra okullarındaki eğitim öğretim faaliyetlerine hızlı bir şekilde başlayacaklar. İlimiz merkezine 180 kadrolu öğretmen ataması gerçekleşti. Bu kadrolu öğretmen ataması ile birlikte kendimizi çok daha güçlü hissedeceğiz ve sizlerle birlikte ilimizin akademik başarısı, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerde sizlerin branşlarınız ile birlikte ilimizde yeni bir inivasyon oluşacak ve yeni bir inivasyon ile birlikte öğrencilerimiz ile birlikte velilerimizle ilimizde fark oluşacak. Bu manada sizlerin ilimize katacağı katkının değerin çok üst düzeyde olacağını biliyoruz ve bu da bizim için çok önemlidir. Değerli arkadaşlarım bizlerin sizlerden istediğimiz, sizlerin kendi yeteneklerinizi öğrencilerinize aktarabilmenizdir. Çünkü sizler bugün buradasınız, yarın tayininiz çıkar ve belki de kendi memleketlerinize gidersiniz. Arkanızda bıraktığınız öğrencileriniz sizlere dua eder ve ‘Allah öğretmenimizden razı olsun’ derler. Bu manada zaman zaman öğretmen arkadaşlarımız ile branşlar bazında bir araya geleceğiz. İleriki günlerde öğretmen arkadaşlarımızla birlikte bir araya geleceğiz. Ben şimdiden siz eğitim gönüllüsü arkadaşlarıma yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyor hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.