BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bingöl İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimleri Yapıldı

Bingöl’de İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimleri yapıldı. Seçim sonucunda İMKB Bingöl Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet UÇ İl öğrenci Meclis Başkanı oldu.
Bingöl İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimleri Yapıldı

 

Bingöl’de İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimleri yapıldı. Seçim sonucunda İMKB Bingöl Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet UÇ İl öğrenci Meclis Başkanı oldu.

 


Bingöl İMKB Kaleönü Ortaokulu salonunda yapılan seçimler, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. Seçimi yönetecek divan kurulunun oluşturulmasının ardından seçimlere katılacak adaylar listelerini oluşturduktan sonra kendilerine verilen 10’ar dakikalık süre içerisinde kendilerini tanıttı.

 


İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı için adaylığını açıklayan öğrenciler, İl Öğrenci Meclisini oluşturan öğrencilerden oy istedi.
Yapılan oylama sonucunda İMKB Bingöl Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet UÇ İl Öğrenci Meclis Başkanı seçilirken, Yönetim Kurulu üyeliğine ise Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Nizamettin MAÇ, Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Bahar Dayar,Karlıova Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerinden Pelda Bingöl ve Kiğı Tatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerinden Emine Özel yer aldı.

 


Seçimde konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ömer Abdulaziz Döger, “Ülkemizin demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılmasını amaçlamaktadır.” dedi.

 


Seçimlere İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ömer Abdulaziz Döger , okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.