BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM’de Sertifika Töreni.

Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri, kurumda sürdürülen uyum programını başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı.
BİLSEM’de Sertifika Töreni.

 

Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri, kurumda sürdürülen uyum programını başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı.

Sertifika Törenine, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Sayın Valimizin eşi Fatma Köşger, Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi, Belediye Başkan Yardımcısı Halim Sügü,  SGK İl Müdürü Muzaffer Çakar,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Metin Suna, Yusuf Tokuş, Milli Eğitim Şube müdürleri, okul müdürleri, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.

Programa üstün yetenekli öğrencilerin tanıtıldığı sunumla başlandı BİLSEM Müdürü Mahmut Yılmaz, TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi konferans salonunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, merkezde, 34 özel yetenekli öğrencinin eğitim öğretim gördüğünü söyledi.

Merkezin Bingöl’ün önemli bir ihtiyacını karşıladığını belirten Yılmaz, emeği geçen herkese ve kurumda görev yapan öğretmenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından uyum programını başarıyla tamamlayan 15 öğrenciye protokol üyeleri tarafından sertifikaları verildi. Programda, İngilizce hazırlanmış skeç ve müzik bölümü öğrencileri tarafından müzik dinletisi sunuldu.

Vali Köşger yaptığı konuşmada, Eğitim alanında yapılan köklü değişiklikle artık öğrencilerimiz kendi ilgi ve yeteneklerine göre eğitim alabilmektedirler, bunun örneklerini bugün burada görmekteyiz, kimi öğrencimiz müzik, kimi öğrencimiz resim ve kimi öğrencilerimiz yabancı dil ve daha farklı alanlarda eğitim görmekte. BİLSEM’de eğitim gören ve sertifika almaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi ve onları eğiten değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyorum dedi.

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.