BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başbakan Yardımcımız Sayın Cevdet YILMAZ Karlıova Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılışını Gerçekleştirdi.

Karlıova Anadolu İmam-Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleşen törene Başbakan Yardımcımız Sayın Cevdet YILMAZ ve Valimiz Sayın Yavuz Selim KÖŞGER’in yanı sıra Karlıova Kaymakamı Levent YETGİN, Karlıova Belediye Başkanı Veysi BİNGÖL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI, kamu kurum ve kuruluş amirleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Başbakan Yardımcımız Sayın Cevdet YILMAZ Karlıova Anadolu İmam Hatip  Lisesi Açılışını Gerçekleştirdi.

Karlıova Anadolu İmam-Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleşen törene Başbakan Yardımcımız Sayın Cevdet YILMAZ ve Valimiz Sayın Yavuz Selim KÖŞGER’in yanı sıra Karlıova Kaymakamı Levent YETGİN, Karlıova Belediye Başkanı Veysi BİNGÖL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI, kamu kurum ve kuruluş amirleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

            Başbakan Yardımcımız Sayın Cevdet YILMAZ ve Valimiz Sayın Yavuz Selim KÖŞGER, Karlıova’da bir dizi açılış ve temel atma töreni gerçekleştirdi. Karlıova Belediye Başkanı Veysi BİNGÖL, Karlıova Kaymakamı Levent YETGİN ve birçok vatandaş tarafından karşılanan Sayın Başbakan Yardımcımız ve Sayın Valimiz,  Karlıova Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılışını gerçekleştirdi.

            Açılış törenlerinde konuşma yapan Başbakan Yardımcımız Sayın Cevdet YILMAZ, emeği geçen herkesi tebrik ederek, yapılan hizmetlerin Karlıova’ya hayırlı olmasını diledi.

           YILMAZ; açılışta yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi: “2002-2014 yılları arasında Karlıova ilçemizde 400 milyon TL’ye yakın yatırım gerçekleştirdik. Yollara, eğitime, ulaşıma, tarıma, devlet su işlerine vs. yatırımlar yaptık.

            Bundan 10 yıl önce Bingöl ile Karlıova arasında 1 km bile duble yol yokken, bugün 91 km’lik yolun 52 km’lik kısmı duble hale getirildi. Geri kalan kısım da tamamlandığı takdirde, Bingöl ile Karlıova daha da yakınlaşacaktır.

            Eğitime de Karlıova’da büyük bir yatırım gerçekleştirdik. Sadece son dönemlerde Karlıova’da 36 milyon TL eğitim yatırımı gerçekleştirdik. Karlıova’ya yapılan bu yatırımlar sayesinde Karlıovalı çocuklarımız, gençlerimiz daha iyi eğitim almasına, geleceğe çok daha iyi hazırlanmasına fayda sağlayacaktır. Eğitim yatırımları hemen sonuç veren yatırımlar değildir. Bugün yapılan yatırımların sonucunu ilerleyen zamanlarda alıyorsunuz. Bu yıl 25 öğrencimiz Fen Lisesi’ni kazanmış, bu çok sevindirici bir haber ancak neden daha fazla olmasın? Neden daha fazla öğrencimiz üniversitelerde okumasın? İnşallah, yapılan bu yatırımlar sayesinde bunları da göreceğiz. Bu noktada şunu da belirtmek isterim. Her türlü fiziki imkanları geliştirin, teknolojiyi kullanın, müfredatı yenileyin, kitaplar verin, ne yaparsanız yapın eğitimde en önemli unsur öğretmendir. Eğitimin başarısı, kalitesi için en kritik husus öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimiz işlerini sahiplendikleri zaman, hangi ortamda olursa olsun iyi netice alıyorsunuz. Biz de bunun farkında olarak öğretmenlere yönelik yatırımlar yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Uygun ortam oluşmayınca bu tür yerlere gelen öğretmenlerimiz buradan ayrılıyor. Bu da maalesef eğitimin kalitesini düşürüyor. Biz de öğretmenlerimizin buralarda kalış süresini uzatmak için öğretmenevini inşa etmeye başladık. Bu tür altyapılar ile birlikte öğretmenlerimiz inşallah ilçemizde daha uzun süre görev yapacaklar ve çocuklarımıza daha iyi hizmet sağlayacaklardır. Bu okulumuzun yapımında.” Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Valimizi, Belediyemizi, Kaymakam ve ekibi, Milli Eğitimi ve ekibi her kesi buradan tebrik ediyorum” dedi.

Vali KÖŞGER yaptığı konuşmasında: “Bugün Karlıova İlçemizde güzel işler vesilesi ile sizlerle birlikteyiz. Şimdiye kadar 3 tesisin temelini attık. Hepsi de Karlıova’nın ihtiyaç duyduğu birbirinden güzel eserlerdir. Karlıova’ya yakışır bir cami yapılıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Belediyemiz içme suyu ile ilgili temel atma töreni gerçekleştirdi. Karlıova’nın uzun süredir ihtiyaç duyduğu bir gereksinimdi. Yine Karlıova’ya yakışan bir belediye hizmet binasının temellerini attık. Burada da çoğu Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait olmak üzere 10 adet kamu yatırımının açılışı vesilesi ile birlikteyiz. Kısa sürede çok işler yapılan bir süreçte yaşadığımız için, Karlıova’da yapılan tüm yatırımların isimleri burada yazılamamıştır. İlçemizde 24 milyon bedelle yeni yapılan 19 okulun 12’si bitmiş ve 15 milyon bedelle de 47 okulumuzun 21’inin güçlendirme çalışması tamamlanmıştır.

            Bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz ve 13 milyon TL bedelle 9 okul ve 1 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasının açılışını gerçekleştireceğiz. Bunlar Karlıova’nın hak ettiği hizmetlerdir. Güçlü bir devletin yapması gereken hizmetlerdir. Bizim hizmet anlayışımız, “milleti yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıdır. Milletin hak ettiği hizmeti veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Hepsinin Karlıova’ya hayırlı olmasını, güzellikler getirmesini, birliğe, dirliğe, daha güçlü ülkeye vesile olmasını diliyorum. Eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Aydınlık nesiller yetiştirilmeye vesile olmasını diliyorum.” dedi.

            Konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılış töreni tamamlandı.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.