BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Başarı Ellerimizde" projesi

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, “İlin eğitim çıtasını daha yukarılara çıkarmak ve eğitimde aksayan yönleri ‘Başarı Ellerimizde’ isimli projeyle tespit edeceğiz” dedi.
“Başarı Ellerimizde

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin, “İlin eğitim çıtasını daha yukarılara çıkarmak ve eğitimde aksayan yönleri ‘Başarı Ellerimizde’ isimli projeyle tespit edeceğiz” dedi. 

Göreve başladığı ilk günden itibaren ilin eğitim çitasının yükseltilmesi adına yoğun bir çalışma içine giren İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin, bu amaçla öncelikle sorunların tespiti ve bu sorunların giderilmesine çözüm oluşturacak tedbirlerin alınmasına yönelik ilk adimi attı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce il genelindeki eğitimin aksayan yönlerini tespit etmek, başarı düzeyinin incelenmesi, sorunlu alanlara yönelik çözümlerin üretilmesi amacıyla hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı(FKA)’na sunulan proje kabul edilerek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin ile FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop FKA Merkezinde düzenlenen törenle protokol imzaladı.

Hazırlanan projenin içeriği konusunda açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Engin, Bingöl’ün eğitim çıtasını daha yukarılara çıkarmak ve eğitimde aksayan yönleri tespit etmek amacıyla “Başarı Ellerimizde” isimli bir projeyi hazırladıklarını belirterek, projenin uygulama süresinin 3 ay olduğunu kaydetti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandıktan hemen sonra ilk olarak ilin eğitim durumunu ele aldığını, okul müdürleri ve öğretmenlerle bire bir toplantılar düzenleyerek görüşmeler yaptığını anlatan Engin, şunları söyledi:“İl Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Strateji Geliştirme Şubesi(ARGE) bürosu olarak hazırladığımız ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen ‘Başarı Ellerimizde’ isimli projemiz, il merkezi ve 7 ilçeyi kapsıyor. Toplam 84 bin TL bütçeli olan bu projenin amacı, ilimizdeki eğitimin başarı düzeyinin farklı yönleriyle incelenmesi ve sorunlu alanlara yönelik uygun çözümler geliştirilmesidir. Proje kapsamında il merkezi ile 7 ilçede odak grup çalışmaları, geniş katılımlı çalıştay, eylem planı oluşturmaya yönelik toplantılar düzenlenecek ve elde edilecek sonuçlar toplanarak, Bingöl ilinde eğitimi ile ilgili gelecekte neler yapılabileceği ve alınması gereken tedbirler konusunda fikir geliştirilmesi için kapsamlı bir şekilde rapor hazırlanacaktır”

Proje kapsamında il genelinde 2 bin 500 öğrenci ile 500 öğretmene yönelik anket uygulaması yapılacağını kaydeden Engin, “Proje kapsamında 4 ilçede odak grup çalışmalarını yapacağız ve TEOG, YGS, LYS gibi sınavlarda sürekli başarı elde eden ve elde ettiği başarılarla ön planda olan bir ilde oluşturulacak ekiplerce incelemeler yapılacak ve bu incelemeler raporlaştırılarak değerlendirmeler yapacağız.

Protokol imzalanma törenine İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Serhat Aran ile Orhan Seven katıldı.

01-05-201601-05-201601-05-201601-05-201601-05-201601-05-201601-05-201601-05-201601-05-201601-05-201601-05-2016

 

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.