BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Anadolu Lisesi "Eğitim ve Öğretim´de Yenilikçilik Ödülleri Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu.

Sarı, Merkez Atatürk Anadolu Lisemiz "Eğitim Ve Öğretim´De Yenilikçilik Ödülleri Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu.
Atatürk Anadolu Lisesi

Sarı, Merkez Atatürk Anadolu Lisemiz "Eğitim Ve Öğretim´De Yenilikçilik Ödülleri Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Sarı; Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Yarışması" kapsamında Bingöl Atatürk Anadolu lisesi "DEĞERLER BAHÇESİ" adlı projesi  Ortadoğu Anadolu Bölgesinde "BÖLGE BİRİNCİLİĞİ" ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemine kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerin daha iyi bir eğitim ve öğretim imkanlarının sunulması ve 2023 Türkiye Vizyonunun gerektirdiği hedeflerin yakalanmasını desteklenmesi amacıyla  Bakanlığımızın 2015/10 Genelgesi çerçevesinde "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçi Ödülleri" düzenlenmiş ve ülke genelinde 5 kategoride yarışma düzenlemiştir. Atatürk Anadolu Lisemiz "DEĞERLER BAHÇESİ" adlı proje ile bu yarışmaya katıldı. Türkiye genelinde yarışmaya 5 kategoride toplam 1047 başvuru yapıldı. Çalışmalar Bakanlık tarafından önce elektrik ortamda yapılan değerlendirmeler sonucu 123 çalışmaya  saha ziyaretleri yapıldı.  Saha ziyaretleri sonucunda 89 çalışma BÖLGESEL BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ almaya hak kazandı. Bingöl Atatürk Anadolu Lisesinin "Değerler Bahçesi" adlı projesi kurumsal bazda Ortadoğu Anadolu bölgesinde birinci oldu diyen Sarı, İlimize birincilik ödülünü kazandıran Okulumuz İdarecilerine, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum dedi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.