BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akademik Başarıyı Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, Ortaöğretim okul müdürleriyle Akademik başarıyı değerlendirme ve istişare toplantısı yapıldı.
Akademik Başarıyı Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı.

 

Akademik Başarıyı Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, Ortaöğretim okul müdürleriyle Akademik başarıyı değerlendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Ortaöğretim okul müdürleriyle " Akademik Başarıyı  Değerlendirme ve istişare Toplantısı" gerçekleştirildi. TBMM Vakfı Bingöl Fen lisesi konferans salonunda yapılan toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Rahmi Güney, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ortaöğretim okul müdürleri katıldı.

Eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde başlamanın önemli olduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürümüz Güney,"Başarıya ulaşmak için her zaman gösterdiğimiz gayretin daha fazlasını hep birlikte ekip olarak göstereceğiz. Mesai diye bir kavramın arkasına saklanmadan, ideallerimize ulaşmak, memleketimizde taş üstüne taş koymak için çabalayacağız. Çözüm odaklı çalışıp sorunlarımızı okul içerisinde çözecek bu konuda özveri göstereceğiz. Değerler eğitiminin önemini asla unutmayacak, bizi biz yapan değerlerimizin çocuklarımıza aktarılmasına katkı sağlayacağız. Okuyan, araştıran, sorgulayan, akleden bir neslin bu milletin geleceği olduğunu asla aklımızdan çıkarmayacağız. Eğitimli, donanımlı ve bilgili öğrenciler yetiştirmek elbette en önemli hedefimizdir. Ama biz bu potansiyele sahip öğrenciler yetiştirirken bunlardan daha önemli olan bir şeyi asla göz ardı etmeyeceğiz. Eğer yetiştirdiğimiz çocuklar tüm donanımlarına rağmen insani yönden zayıfsa çabalarımızın hiçbir önemi yoktur. Önemli olan önce iyi insan yetiştirmektir. Okul idare ederek iyi bir yönetici profili çizmeli, katılımcı bir anlayışla öğretmen, öğrenci ve velilerimizi de sürece dahil etmeliyiz. Hiç birimizin fikirleri aynı olmayabilir ama biliyoruz ki farklı fikirler bir araya geldiğinde daha üretken ve daha başarılı işleri ortaya koyabiliriz. Tüm okul ve kurum yöneticilerimizin öğrenmeye açık olmasını, kendilerini sürekli yenilemelerini, teknolojik gelişmelere, yeni eğitim metodlarına açık olmalarını istiyoruz. Eğitim hayat boyu süren ve kendisini sürekli yenileyen bir süreçtir. Günün şartlarına uyum sağlamalı ve kendimizi sürekli yenilemeliyiz. Okul Müdürü odasında oturup sadece idari işlerle uğraşmamalıdır. Sürekli olarak, okulunuzdaki öğretmeninizle, mahallenizdeki muhtarla, imamla, spor kulüpleriyle iç içe olun. Öğretmenler odasının devamlı müdavimlerinden olun, Okulunuzu sahiplendiğinizi görev yaptığınız arkadaşlarınıza mutlaka gösterin. Öğrenci başarısının yanında okulunuzu velilerimizin ve o bölgede yaşayan tüm vatandaşlarımızın sahiplenmesini sağlayın" ifadelerini kullandı.
            Toplantı ilimizin eğitim istatistiklerinin sunumu ve soru cevap şeklinde görüşmelerle tamamlandı.

10-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-2020

Karşıyaka Mah. Hikmet Tekin Bulvarı No2/1 Merkez/ Bingöl - 04262191200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.