BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3. Halk Eğitim Fuarı Açıldı.

Bingöl Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde Bingöl merkez ve 7 ilçede açılan meslek edindirme kurslarında kursiyerler tarafından üretilen el emeği ürünler, 3. Halk Eğitim Fuarında düzenlenen törenle sergilendi.
3. Halk Eğitim Fuarı Açıldı.

Bingöl Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde Bingöl merkez ve 7 ilçede açılan meslek edindirme kurslarında kursiyerler tarafından üretilen el emeği ürünler, 3. Halk Eğitim Fuarında düzenlenen törenle sergilendi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 2014-2015 eğitim öğretim döneminde merkez ve 7 ilçede açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin yaptığı çalışmalar, 3. Halk Eğitim Merkezleri Fuarı’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde  kurulan fuarın açılışına, İlimiz Valisi Yavuz Selim Köşger, Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Bingöl Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Selahattin Akıncı ve kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Halk eğitim merkezlerindeki kursların kadınlara yönelik olmasının isabetli olduğunu kaydeden Vali Köşger, "Hani derler ya ‘bir erkeği eğitirseniz, sadece bir kişiyi eğitmiş olursunuz ancak bir kadını eğitirseniz, önce bir aileyi sonra da bir toplumu eğitmiş olursunuz.’ Bu anlamda halk eğitim kursları toplumun gelişmesinde çok önemli işlevler ifa ediyor" dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı ise, yaygın eğitim olarak Bingöl’ün her yerinde olduklarını kaydederek, "Özellikle okulumuzun olmadığı köylerde bile, genç kızlarımızın, annelerimizin el işlerini hayranlıkla izledik. Özellikle günün ihtiyaçlarına göre kurslar açtık. Ecdadımızı anlamak, ecdadımızla bir bağlantı kurmak anlamıyla 8’e yakın Osmanlıca kursu açtık. Bu kursa yönelik yoğun bir talep var. Bingöl halkının ihtiyaçları neyse o yönde çalışma yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" diye konuştu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Akıncı ise, 2014-2015 öğretim yılında il genelinde 167 genel kurs, 483 mesleki kurs ve 76 okuma yazma kursu olmak üzere toplamda 726 kurs açıldığını belirterek, "Bu kurslarımızda toplam 9 bin 393 kadın, 4 bin 604 erkek kursiyer başvurdu. Ayrıca 4 bin 864 açıköğretim lise öğrencilerine yönelik de hizmet vermekteyiz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından açılışı yapılan fuarın açılışını gerçekleştiren Vali Köşger ve beraberindekiler, stantları gezerek ürünleri inceledi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.