BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Törenle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Törenle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Bingöl’de düzenlenen kutlama programı,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı tarafından Valilik önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program, Bingöl Belediyesi Kültür Merkez’inde devam etti.

Programa, Vali İbrahim Taşyapan, 49. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, TSO Başkanı Erkan Çalbay, Kurum Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  

Törende konuşma yapan Vali İbrahim Taşyapan, eğitimin temeli ve eğitim çadırının temelinin öğretmenler olduğunu söyledi.

Taşyapan, şöyle dedi: “Bu direk ne kadar sağlam olursa, ne kadar özverili olursa çocuklarımız o kadar iyi yetişecektir. Gerisi bütün bu olanlara yardımcıdır. Dolayısıyla önemli olan öğretmenlerimizdir. Onların kendilerini iyi yetiştirmelerine yapacağımız bütün yatırımlar toplumumuzun geleceğine yapılan yatırımlardır. Dolayısıyla bu özelliği her zaman her yerde vurgulayacağız. Öğretmenler günü de bunun bir vesilesidir.”

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı ise, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu belirterek, öğretmenlerin sadece yılda bir gün değil, her gün hatırlanması gerektiğini kaydetti.

Program, öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmenlerin ant içmesi ve 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi, emekli öğretmenlere  Hizmet Şeref Belgelerinin verilmesi, öğrencilerin skeci ve öğretmenlerden oluşan koronun mini konser vermesiyle sona erdi.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.