BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Törenle Başladı

Programda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, “15 Eylül itibariyle eğitim öğretime başlamış bulunduk. Yazın hummalı bir çalışma sonunda okullarımızın eksiklerini tamamladık.
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Törenle Başladı

Bingöl’de 2014-2015 eğitim-öğretim yılı için tören düzenlendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi İlköğretim Okulunda düzenlenen törene, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, 49. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğ General Murat Aygün, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra velilerin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim-öğretim yılı  istiklal marşı’nın okunmasıyla başladı.

Tören, şiirlerin okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Ortaokul öğrencilerinin okula yeni başlayan minik öğrencileri çiçeklerle karşılamasıyla devam etti. Minik öğrencilerde aldıkları çiçeği, Vali İbrahim TAŞYAPAN’a hediye etti.


Programda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, “15 Eylül itibariyle eğitim öğretime başlamış bulunduk. Yazın hummalı bir çalışma sonunda okullarımızın eksiklerini tamamladık. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza en güzel fiziki mekân hazırlama gayretinde olduk ve Rabbime hamd olsun tüm eksiklerimizi bitirdik. Çocuklarımız 15 Eylül itibariyle sıralarına oturdular. Bu sene öğretmen atamalarının gecikmesinden dolayı bir sıkıntı yaşadık. İnşallah Cuma günü itibariyle de aramıza 760 öğretmen arkadaşımız katılacak. Onlarında katılması ile birlikte Bingöl’de eğitim adına hiçbir bahanemiz kalmayacak.” ifadelerini kullandı.


Okul servisleri hakkında da bilgiler veren Sarı, “Bu yıl itibariyle günlük 550 okul servisi öğrencilerimize hizmet verecek. Bu servislerle öğrencilerimizi evlerinin önünden alıp okullara getiriyoruz. Öğle yemeğini ikram ediyoruz. Akşam okul çıkışı da tekrar evlerine teslim ediyoruz.”dedi.

Törende bir konuşma yapan Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Bingöl’ün 60 binin üzerinde öğrenci ile çok önemli mesafeler kat ettiğini söyledi. Eğitimin fiziki şartlarında bir sorun yaşamadıklarını belirten Taşyapan, “Okullarımız fiziki olarak ne kadar donanımlı olursa olsun önemli olan öğrencilere neler verebildiğimizdir, onları nasıl eğitebildiğimizdir. Bu noktada öğretmenlerimize büyük işler düşmektedir. Öğretmenlerimizin kalitesi eğitimin temelidir. Ben eğitimin temel direği olarak öğretmenleri görüyorum.” şeklinde konuştu.


Konuşmasında öğrencilere de seslenen Vali Taşyapan, “Öğrenci kardeşlerimizden isteğimiz kendilerine şimdiden bir hedef belirlemeleri ve kendilerini bu yolda şekillendirmeleridir. Unutmayın, her sınıfı bir defa okuyorsunuz. Aynı sınıfı bir daha okumanız mümkün değil. Dolayısı ile her sınıfı en iyi şekilde değerlendirerek, en iyi çalışmaları sergileyerek ilerleyin. Hedeflerinize de emin adımlarla öğretmenlerinizin rehberliğinde yürüyün.” diye konuştu.

123456789101112131415161618

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.