BİNGÖL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12. Sınıf Öğrencilerine Yönelik YGS ve LYS Motivasyon Seminerleri Devam Ediyor ...

Bingöl’de Başarıda Hedef 12 İçin 12 Adım Projesi kapsamında İlimizde Akademik Başarıyı arttırmaya yönelik olarak Müdürlüğümüz tarafından planlanan ve organize edilen
12. Sınıf Öğrencilerine Yönelik YGS ve LYS Motivasyon Seminerleri Devam Ediyor ...

Bingöl’de Başarıda Hedef 12 İçin 12 Adım Projesi kapsamında İlimizde Akademik Başarıyı arttırmaya yönelik olarak Müdürlüğümüz tarafından planlanan ve organize edilen özellikle 15 Mart 2015’te YGS sınavına girecek olan 12.sınıf öğrencilerine yönelik motivasyon seminerleri devam ediyor.

          12.sınıf öğrencilerine yönelik olarak İlimiz genelinde bulunan ortaöğretim kurumlarında Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan BUĞRAHAN tarafından Ocak ayında başlayan ve 20 Şubat’a kadar devam edecek olan YGS/LYS motivasyon semineri 12.02.2015 tarihinde Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı’nın da katılımıyla TESK Anadolu Lisesinde düzenlenen seminerle devam ediyor.

İlimizde düzenlenen motivasyon seminerleri şuana kadar Genç, Solhan ve Merkezdeki farklı Liselerimizde eğitim gören öğrencilerce moral motivasyon semineri düzenlendi.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavı´na (LYS) hazırlanan lise son sınıf öğrencisine ” Moral, Motivasyon ve başarının yolları ve sınava en iyi şekilde hazırlanma”, “sınav heyecanını yenme” gibi konularda eğitim desteği veriyor.

TESK Lisesi konferans salonunda düzenlenen konferansta Şube Müdürü BUĞRAHAN, öğrencilere Moral, Motivasyon ve başarının yolları ve sınava en iyi şekilde hazırlanma”, “sınav heyecanını yenme” gibi konularda başarının yollarını anlattı.

Moral, Motivasyon ve başarının yolları ve sınava en iyi şekilde hazırlanma”, “sınav heyecanını yenme”” seminerine İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı, Okul Müdürü, Öğretmenler ve çok sayıda lise öğrencileri dinledi.

Buğrahan “Önce hedeflerimizi belirlemeliyiz. Mesele üniversite okumak değil. Hangi üniversiteyi okumak istediğimiz ”diye konuştu. Kısa yoldan başarının gelmeyeceğini belirten Buğrahan “Bütün insanların uyguladıkları bir yöntem var; birincisi inanmak, ikincisi bedel ödemek. Ülkemizdeki insanların en büyük problemi hedef belirleyememeleridir. Alın teri dökmeden, gözyaşı dökmeden başarı gelmez. İnsanlar bugün kısa yoldan başarılı olmak istiyor. Kısa yoldan başarı gelmez. Başarı için çok çalışmanız gerekiyor dedi

Seminerde bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sarı ise yaptığı açıklamada “öğrencilerin, 25 Mart 2015´de yapılması planlanan YGS ile Mayıs´ta gerçekleştirilecek LYS sınavı hazırlıklarını sürdürdüğünü belirtti. Öğrencilerin sınavlara daha bilinçli ve verimli hazırlanmalarını sağlamak amacıyla birtakım çalışmalar yaptıklarını anımsatarak bu kapsamda  lise son sınıf öğrencisine yönelik Şube Müdürümüz Orhan Buğrahan tarafından seminerler verildiğini dile getirdi.

Seminerlerin farklı Liselerde devam edeceğini aktaran Sarı, “Öğrencilerimize stresi yenme, stresle mücadele etme, sınava hazırlanma yolları gibi çeşitli konularda tarihi ve milli manevi değerlerimizi de katarak güzel bir seminer veriyoruz” dedi. Öğrencilerin yoğun ilgi ve beğenisiyle karşılaştıklarını dile getiren Sarı, bu konuda velileri de içerisine alan çalışmaların devam edeceğini söyledi. Hayatın her zaman insana her istediğini vermediğini, bununla mücadele etmenin tek yolunun hayatta başarılı olmak olduğunu belirten Sarı, şunları kaydetti: “İlimizin eğitim başarının artması için gereken bütün tedbirleri alıyoruz, çocuklarımızı bu yönde eğitiyoruz. Biz en iyi insanı yetiştirirsek inanıyorum ki iyi üniversiteleri de bizim çocuklarımız kazanacaktır. Çünkü başarı insan olmakla eşdeğerdir. Büyüklerimiz ´önce edep önce edep´ diyor. Bu anlamda da çocuklarımızın milli manevi ve ahlaki değerlerle donanmış, bilgileriyle güçlenmiş insanlar olarak topluma karışmalarını istiyoruz” dedi.

Karşılıklı görüş ve Soru cevap şeklinde bitirilen seminer tüm ilimiz genelindeki tüm Liselerimizde devam edecektir.

Yenişehir Mah. Hükümet Konağı. Kat3 12090 BİNGÖL - 04262132585

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.