BİNGÖL TEKSTİLCİLERİNDEN MODA VE TASARIM ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK TECRÜBE PAYLAŞIM ETKİNLİĞİ

Fırat Kalkınma Ajansı ile Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan Bingöl Tekstilcileri Tecrübe Paylaşım Etkinliği okulumuz Moda ve Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından ilgiyle takip edildi.

   Kalkınma Ajanslarının 2019 yılı Meslekî Eğitim Faaliyetlerini öncelikleri arasına alması üzerine Bingöl Fırat Kalkınma Ajansı, Bingöl Üniversitesi ve Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Mesleki Eğitim Faaliyetleri Etkinlik Takvimi kapsamında çeşitli etkinlikler yapıldı. 

       Bu etkinlikler kapsamında okulumuz Moda ve Tasarım Bölümü öğrencileri Bingöl Tekstilcileri ile bir araya geldi. Okulumuz konferans salonunda yapılan Bingöl Tekstilcileri Tecrübe Paylaşım Etkinliğine Bingöl'ün gözde tekstilcikeri katıldı.   BİNSU Tekstilden Mümtaz YETKİN, VESA Tekstilden Veysel SABAN, İSTANBUL VİZYON Tekstilden İhsan KALDIK ve ONİKİ Tekstilden Seda KALIR konuşmacı olarak katıldı. 

         Programa KOSGEP Müdürü Naci ÖZDEMİR, İŞGEM Müdürü Sedat ÇİFTÇİ, Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Ofisi Başkanım İsa TELİMEN, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Serhat ARAN katıldı. 

           Sunuculuğunu okulumuz öğretmeni İrem ÖZMEN'in yaptığı programda Okul Müdürü Nusrettin UÇAR bir selamlama konuşması yaprak Mesleki Eğitimde okul sektör işbirliğinin önemine dikkat çekti. Etkinliğin düzenlenmesi sebebiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fırat Kalkınma Ajansı ve katkıları sebebiyle tekstil temsilcilerine teşekkür etti.

         Programın devamında bir konuşma yapan Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Ofisi Başkanı İsa TELİMEN ise konuşmasında "Ajans olarak 2019 yılında Mesleki Eğitim Faaliyetlerini öncelikleri arasına aldıklarını ve bu kapsamda birçok etkinlik yaptıklarını, bu etkinlikle de Bingöl Tekstilcilerinin Tecrübe Paylaşımları ile öğrencilere geleceğe dair ışık tutmayı ve okul-sektör işbirliğini artırmayı hedeflediklerini" vurguladı.

       Etkinlik atölyelerin gezilmesi ve öğle yemeği ikramı ile sona erdi.  • Mahfuz USLU  MERKEZ - Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
    27.12.2019    25      Beğen  6    


  • Henüz yorum yazılmadı