1 İLÇE 44 OKUL 44 PROJE

1 İLÇE 44 OKUL 44 PROJE KAPSAMINDA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ALMAYA HAK KAZANDIK

1 İlçe 44 Okul 44 Proje kapsamında Hatice YILMAZ hocamızın 'Gönülden Gönüle Elden Ele' adlı projesi  1. seçilerek jüri özel ödülü olan yurtdışı gezisine hak kazanmıştır. Funda USTA hocamızın da 'Sessiz Dostlar' projesi yedek listede 1. olmaya hak kazanmıştır. Her iki hocamızı da tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

''Gönülden Gönüle Elden Ele Projesi''

Maddi durumu iyi olmayan insanların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayarak bir nebze de olsa ihtiyaçlarını gidermek olacaktır. İnsanlar arsında yardımlaşma ve paylaşma duygusunu yeniden canlandırarak birlik ve beraberliğin devamını sağlamak. Maddi durumu iyi olmayan ailelerimize kendilerini yalnız hissettirmemektir. Ailelerimiz birlik ve beraberliğimizi sağlayan en kutsal değerlerin başında gelmektedir. Hepimizin ortak paydası insan olmaktır ve bir gün hepimizin yardıma ihtiyaç duyacağı unutulmamalıdır. Öğrencilerimizin açısından bu yardımın amacı ise kullanılmayan eşya ve kıyafetlerin geri dönüşümünü sağlayarak ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmasını sağmak için kıyafet market oluşturmak, maddi durumu iyi olmayan ailelerimize gıda yardımında bulunmak için gıda market oluşturmak ve askıda da ekmek projesi ile fırınlarla anlaşarak ihtiyaç sahibi insanların günlük olarak taze ekmek almalarına vesile olmaktır. Ayrıca bu  yardımların  bir kereliğe mahsus kalmayıp herkes tarafından yapılması gerektiğini hatırlatmak ve kullanılmayan eşyaların(kıyafet ve bazı küçük ev eşyaları) geri dönüşümünü de sağlayarak  israfı önleyerek ülke ekonomisine de  katkı sağlamaktır.

''Sessiz Dostlar Projesi''

            Okulumuz öğrencileri ile birlikte kış aylarında sığınacak yer ve yiyecek bulamayan kuşlar için yuvalar ve yemlikler alınacaktır. Bu materyaller uygun yükseltideki ağaçlara sabitlenecek ve kaplara kuşyemleri konulacaktır. Belli aralıklarla bu materyaller kontrol edilecek ve eksikleri giderilecektir. Ayrıca aynı dönem içerisinde sokaktaki diğer canlılar için kasaplardan, balıkçılardan kemik, balık vb. ürünler alınarak yine uygun alanlara kaplarla bırakılacaktır. Bu etkinlikler yapılırken Genç ilçesi sakinleri bu konuda bilinçlendirilerek bu konuda duyarlılık göstermeleri konusunda bilgilendirilecektir. Proje sonunda hedef kitlede farkındalık oluşturularak, "Sessiz Dostlar"ımızı korumaları sağlanacaktır  • Adem GÖÇMEN  GENÇ - İbn - i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
    18.12.2019    73      Beğen  20    


  • Henüz yorum yazılmadı