MİNİK ÖĞRENCİLERİMİZDEN ÜNİVERSİTE ÇİFTLİĞİNE ZİYÂRET

Uygulama Anaokulumuz Öğrencileri Öğretmenleri Günay ALYÖÜRÜK rehberliğinde Bingöl üniversitesi Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne bağlı Çapakçur Vadisindeki Araştırma çiftliğini ziyaret ederek, Merkez Müdürü sayın Doç.Dr. Nusret ÖZBAY'dan üretim hakkında bilgi aldılar ve yerinde gözlem yapma imkanı buldular.

Uygulama Anaokulumuz Öğrencileri Öğretmenleri Günay ALYÖÜRÜK rehberliğinde Bingöl üniversitesi Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne bağlı Çapakçur Vadisindeki  Araştırma çiftliğini ziyaret ederek, Merkez Müdürü sayın Doç.Dr. Nusret ÖZBAY'dan üretim hakkında bilgi aldılar ve yerinde gözlem yapma imkanı buldular.

       Öğrencilerimiz ile doğa ile iç içe olup çeşitli ağaç sebze ve meyveleri yerinde görüp, onlar hakkında bilgi toplamak, soframıza besin olarak gelen sebzelerin hangi aşamalardan geçtiğini gözlemlemek amacıyla yapılan ziyarette Merkez Müdürü  Doç.Dr. Nusret ÖZBAY meyve ağaçları ve seralarda yetiştirilen bitkiler hakkında öğrencilerimize bilgi verdi ve bu tür ziyaretleri çok önemsediklerini belirtti kendisine gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ediyoruz.

      Bu tarz gezilerde çocuklara çevre ve doğa bilincini aşılamak , yeşile olan sevginin küçük yaşlarda filizlenmesini sağlamak ve besin olarak tükettiğimiz meyve ve sebzelerin hangi şartlarda hazırlanarak soframıza gelgiğini öğrencilerimizin dikkatine sunmanın önemli olduğunu düşünüyor ve bu imkanı bize sağlayan Merkez Müdürü  Doç.Dr. Nusret ÖZBAY ve Bingöl Ünizersitesi Rektörlüğüne teşekkür ederiz.

   • Mahfuz USLU  MERKEZ - Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
    9.12.2019    38      Beğen  9    


  • Yusuf TOKUŞ (İl Milli Eğitim Müdür Yard.)   19.12.2019  
    okul dışı öğrenme ortamları kapsamında gerçekleştirdiğiniz bu güzel çalışmadan dolayı tbrk ediyorum.