OKUL KONSEYİ

Okul konseyimizin kasım ayı toplantısında 'Sadaka kutusu' uygulamamızdan topladığımız parayla tekerlekli sandalye alınmıştır. Kalan parayla da maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize yardımda bulunulmuştur. Ayrıca '365 Günde Güzel Ahlak' projesi, 'Huzurlu Kalpler' projesi hayata geçirilecektir. '1 Fidan 1Hayat' projesi, ' Kıyafet Bankası' projesi, 'Askıda Ekmek' ve 'Askıda Gıda' uygulamaları faaliyetlerine başlanacaktır.

Kasım ayı okul konseyimizde aldığımız kararlar:

1. Kıyafetle ilgili bir önceki toplantıda alınan kararlara uyulması kabul edilmiştir.

2. Sınıflarda öğrenci konseyinin aldığı kararlara uymayan öğrenciler, sınıf konsey üyeleri tarafından mutlaka uyarılacaktır. Konsey üyeleri ile idare arasındaki iletişim arttırılacaktır.

3. '365 Günde Güzel Ahlak' projesi hayata geçirilecektir.

4. 'Huzurlu Kalpler' projesi hayata geçirilecektir.

5. '1 Fidan 1Hayat' projesi hayata geçirilecektir.

6. 11/ A sınıfının ' Kıyafet Bankası' projesinde faaliyetlere başlanacaktır.Bu projeyle aynı zamanda 'Askıda Ekmek' ve 'Askıda Gıda' uygulamaları da hayata geçirilecektir.

7. 'Sorumluluk Bende' projesi hayata geçirilecektir.

8. 'Sadaka Kutusu' projemiz hayata geçirilmiştir. Sadaka kutumuzda kasım ayında toplam 593 TL toplanmıştır. Topladığımız bu paralarla 320 TL tutarında bir tekerlekli sandalye almaya, kalan para ile de maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize yardımda bulunmaya karar verilmiştir. Katılımın arttırılmasına karar verilmiştir.

9. 'İbret Kutusu' projemiz hayata geçirilmiştir. Öğrencilerimizden gelen hikayelerden 2 hikaye seçilmiş ve okul panosunda sergilenmesine karar verilmiştir.Katılımın arttırılmasına karar verilmiştir.

10. 10/B sınıfının önerisi üzerine 9-10 ve 11-12. Sınıflarda erkekler arasında futbol, kızlar arasında voleybol turnuvası yapılacaktır.

11.Okulumuz gönüllü öğrencilerinden oluşan 'Folklor Ekibi' kurulmasına karar verildi.

12. Tüm okul konseyi ekiplerimize, ekipleri yönlendirecek ve çalışmaları kontrol edecek öğretmen görevlendirilmesi yapıldı.

13. Sosyal etkinlik kulübü sorumluluğunda 'Şiir Dinletisi' yaptırılmasına karar verildi.  • Adem GÖÇMEN  GENÇ - İbn - i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
    29.11.2019    94      Beğen  18    


  • Henüz yorum yazılmadı