Dünya Mol Günü Kutlaması

'Dünya Mol Günü' etkinlikleri kapsamında keyifli bir yolculuğa çıkan öğrencilerimiz, aynı zamanda eğlenceli anlar da geçirmiş oldu.

Mol kavramı ile ilgili olarak kimyada önemli bir sayı olan  Avogadro sayısı      (6,02.1023 )'nın önemini vurgulamak, farkındalık yaratmak ve kimya derslerinde kullanılan bu sayıyı hafızalarında kalıcı hale getirmek için her yıl tüm dünyada 23 Ekim tarihinde kutlanan Mol Günü'nü okulumuzun kimya öğretmeni Pelin NAZİK ve 10 sınıf  öğrencileri ile birlikte hazırladıkları etkinliklerle bu yıl ilk kez Bingöl de  Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak kutladık.

Öğrenciler tarafından hazırlanan mol panosu ve afişçalışmaları koridorda sergilendi. Böylece molün nerelerde kullanıldığı ne kadar büyük bir sayı olduğu anlatıldı. Duvarlara asılan Mol kavramı ile ilgili sorular, öğrenciler tarafından çözüldü.  Ayrıca üzerinde mol sayısının yazılı olduğu mol pastası kesilerek, öğrenciler hazırladığı ikramları arkadaş ve öğretmenlerine ikram ettiler.

 

Dünya  Mol Günü' etkinlikleri kapsamında kimyanın bilinmeyenlerine dair keyifli bir yolculuğa çıkan öğrenciler, aynı zamanda eğlenceli anlar da geçirmiş oldu.  • Ahmet ERDOĞAN  MERKEZ - CUMHURİYET KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
    13.11.2019    214      Beğen  31    


  • Ahmet AKGÜNDOĞDU (İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü)   14.11.2019  
    Farkındalık yaratabilecek güzel bir çalışma. Öğrencilerimizi tebrik ederim.