VELİMLE OKUYORUM....

Öğrencilerimizde okuma alışkanlığı kazandırmak ve onların kitap okumaya olan ilgilerini artırmak amacıyla din kültürü öğretmenimiz Fadime GÜNERİGÖK' ün başlattığı velimle okuyorum projesi kapsamında öğrencilerimiz velileri ile beraber kitap okuyor...

Okuyarak olayların  iç yüzünü öğrenen bir kişi, öncelikle kendine olan güvenini artırır. Bu ise aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırır. Ayrıca okuyan kişiler çok okumanın beraberinde getirdiği zengin kelime dağarcığına sahip oldukları için, hikmetli ve etkileyici konuşarak hitap ettikleri kişilerde etki de uyandırırlar. Bu etki ise insanlarla ilişkileri kolaylaştırmakta, kişiye daha sosyal bir karakter kazandırmaktadır. Dahası, geniş kelime dağarcığı, insanın daha fazla kavramla düşünebilmesini de sağlar. Yani düşünce kapasitesini ve kültür düzeyini artırır. Boş zamanlarını, çoğu zaman hiçbir yararlı bilgi aktarmayan televizyon karşısında geçirmek yerine kitap okuyarak değerlendiren bu kişiler, edindikleri bilgi ve kültür sonucunda aynı zamanda toplum içinde önemli bir kişiliğe sahip olurlar ve çevrelerine fayda sağlarlar. Okulumuzda uygulanmakta olan kitap okuma saatlerinde yapmış olduğumuz okumaları farklı hale getirmek için velimle okuyorum projesi gerçekleştirildi.

 

 

 

 

  • Yusuf TOKUŞ (İl Milli Eğitim Müdür Yard.)   24.10.2019  
    Emeklerinize sağlık hocam, farklı güzel bir çalışma olmuş . Teşekkürler

  • Rahmi GÜNEY   01.11.2019  
    Bilgi aktarım değil şahsiyet inşaasıdır ve bilgiden bilince geçme serüvenidir.Bu sürece tüm paydaşların katılımı bizleri ziyadesiyle memnun etti.Emeği geçenlere çok teşekkür ederim.