OKUL KONSEYİ

Okulumuzda daha katılımcı bir yönetim anlayışını gerçekleştirmek, öğrencilerimizin aidiyet hislerini geliştirmek, iş ve işlemlerin yürütülmesinde ve denetlenmesinde öğrenci katılımını arttırmak amacıyla idareci, öğretmen ve öğrencilerden oluşan okul konseyimiz kurulmuştur.

Okulumuzda daha katılımcı bir yönetim anlayışını gerçekleştirmek, öğrencilerimizin aidiyet hislerini geliştirmek, iş ve işlemlerin yürütülmesinde ve denetlenmesinde öğrenci katılımını arttırmak amacıyla idareci, öğretmen ve öğrencilerden oluşan okul konseyimiz kurulmuştur. Tüm üyelerin katılımıyla 19/09/2019 ve 16/10/2019 tarihlerinde iki toplantı gerçekleştirilmiştir. Konseyde aldığımız karar doğrultusunda gönüllü okul konseyi öğrencilerimizden her ekipte 9-10-11-12. sınıf öğrencileri olacak şekilde aşağıda belirttiğimiz 7 ekip kurulmuştur.

           * Geri dönüşüm ekibi,

           * Başarıyı arttırma ekibi,

           * Sosyal etkinlikler ve proje ekibi,

           * Muhtaç öğrencileri tespit ekibi,

           * Tertip düzen ve temizlik ekibi,

           * Okul ihtiyaçlarını giderme ve israfı önleme 

           * Zararlı alışkanlıklardan koruma ekibi.

Okul konseyi çalışmalarımıza başladığımız tarihten bu yana öğrencilerimizin konsey çalışmalarına olan katılımı ve gayretinde, yeni etkinlik ve proje fikirlerinde önemli oranda artış olmuştur.

   • Adem GÖÇMEN  GENÇ - İbn - i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
    23.10.2019    301      Beğen  22    


  • Yaşar Koçak (Rize Milli Eğitim Müdürü)   23.10.2019  
    Örnek çalışma. Emeği geçenleri tebrik ediyorum...

  • Abdurrahman Yılmaz (okul müdürü)   24.10.2019
    Biz teşekkür ederiz müdürüm.